Nieetyczne SEO - nieuczciwa konkurencja
 Oceń wpis
   
Czas pomyśleć nad zakupem nowego laptopa - mój 4-letni staruszek zaczyna ledwie zipać, a jak się popsuje na dobre to jak będę pisał do moich milionów radiosłuchaczy? Marzy mi się fullwypas: ma być 100% Intel (bo Linux woli intelowskie układy), sieć bezprzewodowa, takie tam gadżety.

Fullwypas nie może jednak stać bezczynnie, na wardriving nie mam czasu ale chętnie dowiedziałbym się co będę mógł z moją nową maszyną zrobić. Biorę więc Gógle i proszę je ładnie, żeby mi opowiedziały wszystko o "wifi wrocław". I co? I to

sonica wifi wrocław

Na genialny pomysł wpadli fachowcy z wrocławskiej firmy "Sonica", którzy wprawdzie nic nie wiedzą o sieciach tego rodzaju w moim mieście, ale słyszeli coś o tym, że fajnie jest czasem wrzucić parę luźnych haseł na stronkę, tak aby wyszukiwarka prowadziła pod ten adres.

Na stronie http://www.sonika.pl/wi-fi-wroclaw/ znajduje się - bagatela - lekką ręką kilkaset słów w jakimś stopniu związanym z komputerami, informatyką ale i hotelami we Wrocławiu, Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem, IBM, Mitsubishi, Adobe, Nikon, Olympus, Microsoft, kinami, hotelami... firmą ProLine (uuuu, zadarli) co dusza zapragnie. Takich stron w domenie Sonika.pl jest wiele - na chybił trafił wklepałem hasła "apple", "notebook" oraz "notebok" - wszystko jest, wszystko prowadzi do Soniki.

Proszę Państwa, to już nie jest tylko nieetyczne pozycjonowanie - czyli zjawisko, na które pozwalają sobie tylko wybitni lamerzy - to jest także czyn nieuczciwej konkurencji. Sonika posługuje się znakami towarowymi zastrzeżonymi dla innych przedsiębiorstw w celu uzyskania wyższego page rank w wyszukiwarce Google.pl, posługuje się nazwami innych podmiotów, które - stawiam dolary przeciwko orzechom - zgody na to nie wyraziły. Korzysta z tych znaków nie w celu zgodnym z ich przeznaczeniem, lecz w celu zajęcia lepszej pozycji.

Kłania się ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, kłania się odpowiedzialność odszkodowawcza z art. 23 kodeksu cywilnego.
Jest późno, więc napiszę możliwie proste zdanie: takich rzeczy nie wolno robić nie tylko dlatego, że jest to naruszenie netykiety, ale i dlatego, że można się narazić na poważne zarzuty ze strony firm, które mogą sobie nie życzyć takich numerów.

Z pytaniem o sprawę tych "dziwnych" stron - zwróćcie proszę uwagę, że na żadną z nich nie da się wejść ze strony głównej Soniki - zwróciłem się już do firmy, zamierzam także zapytać zainteresowane firmy co o tym sądzą. Jak tylko będę miał wieści, nie omieszkam się podzielić tą wiedzą z moimi Wiernymi Czytelnikami.
Komentarze (15)
Kaczyński w więzieniu Bo ja jestem, proszę państwa, na...
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]