Nieetyczne SEO - nieuczciwa konkurencja
 Oceń wpis
   
Czas pomyśleć nad zakupem nowego laptopa - mój 4-letni staruszek zaczyna ledwie zipać, a jak się popsuje na dobre to jak będę pisał do moich milionów radiosłuchaczy? Marzy mi się fullwypas: ma być 100% Intel (bo Linux woli intelowskie układy), sieć bezprzewodowa, takie tam gadżety.

Fullwypas nie może jednak stać bezczynnie, na wardriving nie mam czasu ale chętnie dowiedziałbym się co będę mógł z moją nową maszyną zrobić. Biorę więc Gógle i proszę je ładnie, żeby mi opowiedziały wszystko o "wifi wrocław". I co? I to

sonica wifi wrocław

Na genialny pomysł wpadli fachowcy z wrocławskiej firmy "Sonica", którzy wprawdzie nic nie wiedzą o sieciach tego rodzaju w moim mieście, ale słyszeli coś o tym, że fajnie jest czasem wrzucić parę luźnych haseł na stronkę, tak aby wyszukiwarka prowadziła pod ten adres.

Na stronie http://www.sonika.pl/wi-fi-wroclaw/ znajduje się - bagatela - lekką ręką kilkaset słów w jakimś stopniu związanym z komputerami, informatyką ale i hotelami we Wrocławiu, Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem, IBM, Mitsubishi, Adobe, Nikon, Olympus, Microsoft, kinami, hotelami... firmą ProLine (uuuu, zadarli) co dusza zapragnie. Takich stron w domenie Sonika.pl jest wiele - na chybił trafił wklepałem hasła "apple", "notebook" oraz "notebok" - wszystko jest, wszystko prowadzi do Soniki.

Proszę Państwa, to już nie jest tylko nieetyczne pozycjonowanie - czyli zjawisko, na które pozwalają sobie tylko wybitni lamerzy - to jest także czyn nieuczciwej konkurencji. Sonika posługuje się znakami towarowymi zastrzeżonymi dla innych przedsiębiorstw w celu uzyskania wyższego page rank w wyszukiwarce Google.pl, posługuje się nazwami innych podmiotów, które - stawiam dolary przeciwko orzechom - zgody na to nie wyraziły. Korzysta z tych znaków nie w celu zgodnym z ich przeznaczeniem, lecz w celu zajęcia lepszej pozycji.

Kłania się ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, kłania się odpowiedzialność odszkodowawcza z art. 23 kodeksu cywilnego.
Jest późno, więc napiszę możliwie proste zdanie: takich rzeczy nie wolno robić nie tylko dlatego, że jest to naruszenie netykiety, ale i dlatego, że można się narazić na poważne zarzuty ze strony firm, które mogą sobie nie życzyć takich numerów.

Z pytaniem o sprawę tych "dziwnych" stron - zwróćcie proszę uwagę, że na żadną z nich nie da się wejść ze strony głównej Soniki - zwróciłem się już do firmy, zamierzam także zapytać zainteresowane firmy co o tym sądzą. Jak tylko będę miał wieści, nie omieszkam się podzielić tą wiedzą z moimi Wiernymi Czytelnikami.
Komentarze (15)
Kaczyński w więzieniu Bo ja jestem, proszę państwa, na...
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-07-07 00:42
btbt:
"Słynne masło roślinne"
za komuny było masło prawdziwe solone w duzych belach na wage wiec nie pisz głupot
2017-07-04 16:50
Judith:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Czy ktoś tutaj potrzebuje pożyczki na spłatę długów lub długów, jeśli tak, to wystarczy, aby[...]
2017-05-19 17:26
herk:
88 i 14, liczby przeklęte
kolego, masz powaznie nasrane w bani :) jesli chcesz nam to wmawiac to wypierdalaj do egiptu[...]
2017-05-04 14:33
MĄDRY Z MIASTA:
Dlaczego Citibank zachowuje się jak zwykły phisher?
GŁUPI JASIO(A) ZE WSI, naprawdę jest mi bardzo przykro, że tak po chamsku ludzie traktują twoją[...]
2017-04-08 17:34
MRS VALICIA RENE:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Cześć... Jesteś my organizacjĘ ... chrześ cijań sskĘ ... utworzonĘ ..., aby pomóc ludziom w[...]