Czekając na cud
 Oceń wpis
   
Każdy szanujący się blogasek powinien mieć komentarz powyborczy. Będę miał go więc i ja.

W ramach ogólnego ple-ple powiem: jakie są wyniki każdy zobaczy. Jaka będzie Piąta Rzeczypospolita też jeszcze zobaczymy, na powyborczą euforę jest jeszcze za wcześnie, jak to mówią - po owocach ich poznacie (słuszną rację ma Tomek Bonek pisząc, że ekipie PO też będzie trzeba patrzeć na ręce).

Dla mnie niepokojące było już to, że na potrzeby kampanii Platforma zdecydowała się na wyrwanie własnemu programowi zębów, które już dwa lata temu były mocno stępione. Już nie było odważnej zapowiedzi 3x15% ("zostawiamy VAT jaki jest"), na likwidację KRUS nie pozwolą sojusznicy z PSL, na poważniejsze reformy w gospodarce zgody nie da SLD (zero zgody na obniżkę podatków czy kosztów pracy). Pojęcie liberalizmu zostało gdzieś za drzwiami, chociaż może to i dobrze, bo na leseferystyczny przełom i tak nie mamy co liczyć...

Z drugiej strony zapowiedzi zachowania przy życiu CBA przy braku szans na deregulację gospodarki dowodzi, że Tusk i jego ekipa może ulec złudnemu przeświadczeniu, iż "CBA tak, wypaczenia nie". Tymczasem istnieje skuteczny sposób na likwidację korupcji - wystarczy ograniczyć sektor publiczny w gospodarce, ukrócić samowolę urzędników i uprościć przepisy. Do tego nie trzeba żadnych biur, komisji czy urzędów.
Czy jest na tej sali ktoś, kto powie, że ci politycy nie mieli już na to szansy?

Dwa słowa komentarza wypada poświęcić przegranym.
Łżeprawica będzie miała kolejny mit o tym jak to elity, media i kto tam jeszcze uniemożliwił dobremu rządowi dłuższe rządzenie. Do panteonu ofiar losu (czyli Jana Olszewskiego) dołączy Najjaśniejszy Panicz i jego totumfaccy. Przez 20 lat będą sobie opowiadać jak już mogło być dobrze, ale nie jest, bo opozycja wspierana przez prasę przypuściła bezpardonowy atak.

Kopniak na drogę i osinowy kołek dla Andrzeja L. i Romana G. (przy okazji: Panie Januszu, proszę się nie dziwić, że razem z Ligą wynik jest gorszy niż samego UPR sprzed lat!). Tyle dobrego, że PiS pożywiło się elektoratem partii, której nazwy przez grzeczność staram się nie wymawiać w towarzystwie oraz zwolennikach LPR, dla których polityka tej partii okazała się kompletnie nijaka (tu jest ten przyrost Prawa i Sprawiedliwości!)

Najśmieszniejsze, że mimo nieskrywanego sceptycyzmu (no dobrze, rezerwy) sam przyłożyłem do tego rękę. Ujawniam niniejszym, iż znów zagłosowałem na Pana Bogdana, natomiast jeśli chodzi o Senat to u mnie w meczu PO-PiS było 2:1.

Reasumując: czekam na cud. Proszę o: deregulację gospodarki, ograniczenie immunitetu parlamentarnego, likwidację szeregu niepotrzebnych urzędów (URE, KRRiTV), zmianę ordynacji wyborczej (JOW!). Jeśli to się uda to przynajmniej nie będę mógł narzekać na zmarnowany głos.
Komentarze (7)
Wiersz antypodatkowy Wpisy na forum a prawo autorskie
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]