The smell of napalm
 Oceń wpis
   
§ 1. Jakby powiedzieli autorzy moich ulubionych blogasków - układ kontratakuje, czyli Trybunał Konstytucyjny znów uchyla.

Tym razem padło na rozporządzenie MSWiA w sprawie stosowania przez straż miejską fotoradarów oraz karania kierowców przekraczających dozwoloną prędkość mandatami. Po raz enty Trybunał mówi administracji, że rozporządzenie wykonawcze do ustawy nie może mieć charakteru samoistnego, że musi mieć wyraźną podstawę w ustawie, że zakres regulacji nie może wykraczać poza delegację wyrażoną w tejże ustawie.

Ja już powoli tracę nadzieję, że rząd się kiedykolwiek nauczy, że władza na przyszłość pomyśli o konsekwencjach, zanim wypuści kolejny bubel.

Zresztą: o czym ja piszę? O jakich konsekwencjach? Przecież Romanowi Giertychowi włos z głowy nie spadł nawet po tym jak TK uwalił jego "reformę matury" - więc czego ma się bać taki minister?


§ 2. Pewnie wszystko czegoś może się naprawdę bać to Google bombing (zachęcam do przeczytania ciekawego tekstu u VaGli), dlatego miłościwie nam panująca koalicja zamierza wziąć na celownik internautów, którzy stosują tę technikę w celu ośmieszenia nielubianych polityków.

Zastanawiam się już w jaki sposób zamierzają rozwiązać problem. Z jednej strony nietrudno jest ścigać i ukarać np. bloggerów (czy blogerów?), którzy ośmielą się podnieść mały palec nad klawiaturą z zamiarem obrażenia Najjaśniejszego Pana bądź Najjaśniejszego Panicza. Zniesławienie jest zniesławieniem, bez znaczenia czy dopuszcza się jego młodociany maturzysta wierzący w anonimowość sieci, czy też Pan Prawnik jak ja ;-) zatem oskarżonemu trudno będzie wytłumaczyć się, że "to muchy upstrzyły monitor w chwili czytania o Najjaśniejszym Panu".

Z drugiej strony - litości, czyżby politycy PiS zamierzali się powołać na "doktrynę Kartofla" w celu zażądania ukarania zarządu Google Inc. za to, że użyte w wyszukiwarce mechanizmy pozwalają na stosowanie takich praktyk? A może wyspecjalizowana komórka w CBA i CBŚ będzie węszyła po różnych stronkach i badała kod źródłowy w celu odnalezienia "bombowych" elementów?

A może rząd pomyśli o wykorzystaniu naszych rdzewiejących F-16?


Komentarze (6)
Hillary Clinton 1984 Na tropie pomówienia
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]