Do czytania na weekendzik
 Oceń wpis
   
Dziś z okazji Piątku chciałem Moim Drogim Czytelnikom opowiedzieć co w ogóle warto czytać na blogach.
Powiedzmy, że to taki mój subiektywny przegląd blogasków na weekend; jeśli będzie padało to te parę dobrych adresów zawsze się przyda.

Zacznijmy od mojej ulubionej Piątej Władzy, a w niej ciekawe rozważania o Konserwatywnych Punkach. Osobiście zawsze lubiłem takie osobliwości, ba, nawet swego czasu zaproponowano mi stanowisko v-ce króla w Organizacji Monarchistów Polskich, jednak z różnych względów nie mogłem się zgodzić z szeregiem poglądów. Ot, na przykład bardzo lubię murzyńską muzykę: John Coltrane, Miles Davis, a także zajefajny Living Colour (nie da się osadzić, daję więc linka).

A jakby ktoś myślał, że rasizm może być tylko biały to proszę sprawdzić biogram Louisa Farrakhana i obejrzeć ten filmik:


Idźmy dalej. Jak zawsze na czasie jest Marcin Jagodziński, który aż dwa wpisy poświęcił napisom - (do obejrzenia tu i tu). Czasem jego pomysły są aż tak "webdwazerowe", że aż wybiegają ponad ustawy, ale jeśli ktoś chce wiedzieć co w internecie piszczy - zawsze warto zaglądać na Netto.

Jak się napisało o jasnej stronie sieci, trzeba napomknąć także o jej ciemnej stronie ;-)
Chakiera wszyscy znają i kochają - jest wszakże częstym komentatorem w Waszym Ulubionym Blogasku - ale uważam, że co dobre dobrze jest czasem przypomnieć. Nie kieruję do konkretnego wpisu, każdy jest wyśmienity; a ponieważ ludzi o kiepskim poczuciu humoru nie brak, od razu mówię (im): nie klikajcie, i tak nie zrozumiecie.

Dla równowagi - zrównoważony, wyważony - Paweł Wimmer, chciałoby się napisać "człowiek-legenda", ale co tam, przecież jeśli kto nawet pamięta kiedy się zaczęła cała wwwmania, nie oznacza jeszcze, że między legendy czas mu przejść. U Pawła można się dowiedzieć mnóstwa fajnych rzeczy, dla mnie są średnio przydatne ;-)) ale czyta się naprawdę przyjemnie.

Idźmy dalej. Dla fajnych ludzi fajna jest Kultura 2.0, czasem czyta się to troszkę jak skrypcik akademicki - nie wiem czy to bardziej efekt "wysokości" blogaska czy raczej tego, że tworzy go kilka osób, przez co jest on troszkę niejednorodny jeśli chodzi o styl.
Fajni ludzie też chętnie zajrzą do Michała Pręgowskiego, kultowego Łysakowskiego, na UK:PL czy też wreszcie do Pawła Tkaczyka no i oczywiście Media Cafe Polska. Każdy z tych adresów to tzw. "dobry adres", pod którym można znaleźć wyłącznie poważne rzeczy.

A jak trzeba się zrelaksować to proponuję Slow Beara (jedzie po Ziemkiewiczu, którego lubię, ale ja się nie obrażam jeśli ktoś jedzie po ludziach, których lubię) albo Fraglesi (chociaż jedzie po władzy w sposób, który nie zawsze mi odpowiada - ale jak jest wolność słowa to jest wolność słowa, nie?), no i oczywiście kolegę z Firmy (zabrzmiało jakbym ja był 007 a on Felix Leiter), czyli Notrespassing, gdzie w luźny sposób wyjaśnimy sobie pewne zawiłości polityki międzynarodowej i nie tylko.

A jak ktoś wsiąknie i po paru godzinach uzna, że łeb go boli i szkoda oczu to warto skoczyć na zieloną łączkę, dać gałom odsapnąć troszkę.
Komentarze (2)
Do puszki za napisy Nie ma wolności bez Davida Irvinga
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]