Kto daje i odbiera
 Oceń wpis
   
Rząd pracuje. Premier obiecuje dokończenie wielkich reform AWS i Jerzego Buzka. Będą jednomandatowe okręgi wyborcze (dlaczego tylko w wyborach samorządowych - czyżby PO już wycofała się z planów zmiany konstytucji w tym zakresie?) oraz komunalizacji mienia państwowego.

Mało tego, ponieważ premier nie lubi biurokracji, a ludzie oczekują zmian rewolucyjnych, rząd myśli o zniesieniu obowiązku meldunkowego. Jest to wprawdzie - a jakże! - "zadanie odważne, wymagające bardzo ciężkiej pracy legislacyjnej i zrozumienia także samorządu", ale ma być lepiej, prościej, bo obywatele tego oczekują.

No cóż, ja - skromny magisterek z przerostem zarozumiałości - nie uważam, żeby uchylenie obowiązku meldunkowego było aż taką rewolucją. Te przepisy istnieją w zasadzie tylko na papierze, wiadomo bowiem, że większość ludzi, która jeździ za pracą tu czy tam, w ostatniej kolejności myśli o staniu w kolejkach w ewidencji ludności. Mało tego - ludzie biorą kredyty na mieszkania, osiedlają się w nich, spłacają te kredyty, ale wołami nie można ich zaciągnąć do urzędu.

Dlatego górnolotny ton Donalda Tuska nieco mnie bawi. To troszkę tak, jakby premier obiecał, że w tym roku nie będzie kartek na mięso. Wprawdzie parlament mógłby je wprowadzić jedną ustawą - ale nie zrobi tego, bo premier (i społeczeństwo) sobie tego nie życzą.

Gorzej, że zapowiedziom likwidacji (no dobra: ograniczania) biurokracji towarzyszą projekty ustaw, które biurokrację mają wzmacniać. Gazeta Wyborcza pisze, że rząd chce ograniczać import samochodów z USA i Chin.
Ma być centralizacja, powołanie nowego urzędu o magicznej nazwie Transportowy Dozór Techniczny, nałożenie kosmicznej opłaty (nawet 5000 EUR!) za przeprowadzenie badań takich aut.

Jak pisze Andrzej Kublik "Rząd zaprzecza, by chodziło mu o ograniczenie importu samochodów spoza UE. - Wprowadzamy regulacje zgodne z wymogami Unii - zapewnia dyrektor Andrzej Bogdanowicz z Ministerstwa Infrastruktury."

A mi coś mówi, że już za parę lat powstanie kolejna komisja posła Mąciwody ds. likwidacji złogów biurokratycznych. A kolejny premier będzie mydlił nam oczy ograniczaniem wpływów biurokracji.

PS Jeśli też uważasz, że biurokracja jest paskudna, koniecznie wyślij esemesa o treści B00120 na numer 71222. Szczegóły tutaj.
Komentarze (3)
Ochrona prawna nicków internetowych Linux w miejscu pracy
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-07-07 00:42
btbt:
"Słynne masło roślinne"
za komuny było masło prawdziwe solone w duzych belach na wage wiec nie pisz głupot
2017-07-04 16:50
Judith:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Czy ktoś tutaj potrzebuje pożyczki na spłatę długów lub długów, jeśli tak, to wystarczy, aby[...]
2017-05-19 17:26
herk:
88 i 14, liczby przeklęte
kolego, masz powaznie nasrane w bani :) jesli chcesz nam to wmawiac to wypierdalaj do egiptu[...]
2017-05-04 14:33
MĄDRY Z MIASTA:
Dlaczego Citibank zachowuje się jak zwykły phisher?
GŁUPI JASIO(A) ZE WSI, naprawdę jest mi bardzo przykro, że tak po chamsku ludzie traktują twoją[...]
2017-04-08 17:34
MRS VALICIA RENE:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Cześć... Jesteś my organizacjĘ ... chrześ cijań sskĘ ... utworzonĘ ..., aby pomóc ludziom w[...]