Kara za Sodomię czy za (czyjąś) głupotę?
 Oceń wpis
   

Kolejny donosik, tym razem od Czytelniczki (dziękuję; nb. muszę się zasłonić -- sama Pani rozumie, niech wiadome służby wiedzą, że ja nie chciałem, że ja tylko reaguję na to, co gazety piszą a ludzie mi podsyłają).

Jak napisała Polska The Times do 12 lat odsiadki grozi studentowi, w którym zakochał się 15-latek (nie wiem czy ze wzajemnością, dziennikarz nie wnika w takie szczegóły), a ich znajomość została skonsumowana -- wygląda to jak opis przyrody z "Nad Niemnem" -- w lesie na pograniczu województw (pewnie chodzi o Śląsk i Małą Polskę). Po dłuższym czasie, w którym koledzy nadal utrzymywali ze sobą wirtualną znajomość, chłopak przyznał się matce do swoich planów na życie, ta zaś napuściła na studenta policję.

I tu zaczyna się najciekawsze. Jak pisze Polska: "Mieliśmy problemy ze znalezieniem tego mężczyzny, ale w końcu dowiedzieliśmy się o kogo może chodzić. Osoba ta została przez nas zatrzymana i przesłuchana w charakterze podejrzanego - dodaje prokurator Słomka. Student przyznał się do obcowania z nieletnim i opowiedział o szczegółach zajścia. Prokuratura nie zastosowała wobec niego aresztu tymczasowego, odpowiada z wolnej stopy." -- ja zaś w głowę zachodzę: why?!

Trop dla śledczych: po 12 lat w pudle powinna spędzić w pudle "para roku" wg czytelników "Gali". Proponuję powiadomić organy ścigania, które pewnie nie zaglądają do plotkarskich magazynów!Po pierwsze primo homoseksualizm nie jest w Polsce karany od zawsze (warto kliknąć tu i poczytać troszkę o tych sprawach). Po drugie dziennikarz pisze: chłopak miał 15 lat, zatem nie może mieć w sprawie zastosowania art. 200 kodeksu karnego (przewidującego właśnie do 12 lat pudła za obcowanie płciowe z osobą poniżej 15 roku życia). Nie mogło być też przemocy, groźby bezprawnej czy też podstępu (art. 197 par. 1 kk); ba: nawet jeśli student okłamał go w przedmiocie swoich uczuć, to chyba nie doszło do tego, aby prokurator badał, czy do zbliżenia doszło wskutek fałszywego zapewnienia o miłości (hmm a co powiecie o zastosowaniu art. 197 par. 1 za dialog "kocham cię i się ożenię! -- a jak wpadniemy? -- to też!"?! To jaką karę proponujecie Państwo za "łapanie na ciążę"?)

Niższe zagrożenie odpowiada takim czynom jak wykorzystatnie bezradności czy braku rozpoznania znaczenia czynu wynikającego z upośledzenia umysłowego (art. 198 kk), a także krytycznego położenia małoletniego (art. 199 par. 2 kk), nie był to chyba także członek rodziny (art. 201 kk). (Wyliczankę tę robię tylko pod wyszukiwarkę, nawet nie wiecie Państwo ile mam wejść na te różne obleśności: np. Darmowe filmy porno i Biust Cichopek).
Ba, nawet gdyby był to jego upośledzony kuzyn w dużym ambarasie, to nie ma takiego zbiegu przestępstw, żeby facetowi grozić 12-letnią odsiadką.

Może ktoś z Wielce Czcigodnych Czytelników mi podpowie: co takie go można zarzucać owemu studentowi, iż chcą go posadzić aż na 12 lat? Czyżby małopolska policja była aż tak nietolerancyjna, że aż nie chce się czytać kodeksu karnego? A może skończyła się już polityka miłości?

PS na obrazkach: na górze Lot i jego córki, obraz Lucasa van Leydena (umarł dawno, więc nie muszę się tłumaczyć z jumania). Poniżej sprawcy przestępstwa, którzy także powinni odsiedzieć swoje za kratami oraz ci, którzy -- mimo społecznego obowiązku -- nie donieśli o owym ohydnym procederze.

Komentarze (17)
Czytasz Lege Artis? Zapewne... Łoboże, ukradli mi pomysła!
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]