Afera podsłuchowa
 Oceń wpis
   
Sprawa zagłuszania telefonów komórkowych pielęgniarek okupujących latem ubiegłego roku kancelarię premiera Kaczyńskiego zaczyna przybierać nieoczekiwany obrót.

Daleki jestem od tego aby porównywać sprawę do afery Watergate, nie chcę też mówić o złamaniu praw człowieka (prawo do rozmowy telefonicznej prawem człowieka?). Nadużycie władzy? No może, ale czy pierwsze? I czy aby na pewno ostatnie?
Nie jest też do końca wiadome, czy komórki szkodzą na mózg, więc być może tydzień bez promieniowania okazał się tygodniem dla zdrowia (ale co z promieniowaniem wytwarzanym przez maszyny zagłuszające?)

Mimo całej nieskrywanej niechęci do rządu Jarosława Kaczyńskiego, nie sekundowałem także protestom. Po prostu z utęsknieniem czekam na pierwszy polski rząd, który będzie potrafił dać związkom zawodowym odpór jak Margaret Thatcher. I rozdzierać szat - ani nad losem kobiet, które kilka dni niezapraszane siedziały w kaczyńskich kazamatach, ani nad losem prezesa, który musiał to znosić, nie zamierzam.

Jakoś nie dziwi mnie też niejasna rola Polkomtela, który i chciałby, i bajał się (nie dziwi, bo pamiętam komu wyciekały dziwne esemesy w guście "chujom precz!" - no i wiem, że ten operator jest formalnie tylko prywatnym przedsięwzięciem, w praktyce zaś kontrolują go państwowe molochy jak KGHM i Orlen, zaś prezesuje mu zawsze pierwszoplanowy polityk drugiego rzutu).

Wkurza mnie jednak kłamstwo i obłuda. Obłudą było traktowanie czterech pielęgniarek jakby były terrorystkami Ruchu Tupaca Amaru, a kancelaria premiera - ambasadą Japonii w Limie. Wasserman może opowiadać o podjęciu działań w celu zabezpieczenia budynku w czasie okupacji, ale - znaj proporcje mocium panie. O jakim zabezpieczeniu, przed jakim zagrożeniem - i jakim kosztem? - mowa?

Jeszcze gorsze jest kłamstwo. Odważny polityk od ręki przyznałby "tak, jesteśmy gotowi przedsięwziąć wszelkie możliwe środki w celu odblokowania urzędu". Tchórzliwy polityk będzie się wypierał: ależ skąd, nic z tych rzeczy, "to Kaczmarek" (tak kłamał minister Zero), a "rząd na siłę szuka tematów zastępczych" (to słowa Gosiewskiego).

Wreszcie przyznał się sam premier Kaczyński - oczywiście dalej kłamiąc, że nie miało to związku z pielęgniarkami, lecz "z bezpieczeństwem państwa". Z jakim bezpieczeństwem, Panie Kaczyński? Ktoś na Pana czyhał, Panie prezesie? Proszę powiedzieć, bo już się zmartwiłem, a mam wielką i nieskrywaną nadzieję, że niepotrzebnie...

Mam nieodparte wrażenie, że ktoś nas cały czas robi w balona. I jak słyszę Ćwiąkalskiego, który chce sadzać za zagłuszanie komórek, to też mnie śmiech pusty bierze.
Młodsi Czytelnicy Lege Artis pewnie nie pamiętają "afery Olina" (prawda?), ale dość rzec, że stary przechera został już wcześniej oczyszczony z zarzutów szpiegostwa, a dziś - po 13 latach od pamiętnego przemówienia - sąd uniewinnił tego, który go bezpodstawnie oskarżył.

Więc jeśli spróbujemy sobie wyobrazić salę sądową A.D. 2021 (te wszystkie gadżety do protokołowania) i sędziwego Jarosława Kaczyńskiego unoszącego ręce w geście zwycięstwa - to chyba jesteśmy na dobrym tropie.
Komentarze (12)
Nie ma takiego państwa jak Niemcy Podziękowania
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]