SklepOpon.pl -- spam raczej prymitywny (przestrzegam!)
 Oceń wpis
   
Jeszcze nie opadł kurz po wyczynach Orange, które nie potrafi wyjaśnić skąd mają rzekomą zgodę na spamowanie mojej poczty elektronicznej (niedługo napiszę do jakich wniosków operator ten świetny doszedł), jeszcze nie przestałem śmiać się z ekipy sklepu April -- to tak w kontekście odpowiedzi na pytanie czy można domniemywać zgody na przesyłanie ofert handlowych -- a już podpadł mi kolejny wspaniały ekstrasklep. SklepOpon.pl znaczy się. Spółka Nowakowski & Szymański Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, znaczy się.

Dostałem dziś na pocztę -- imiennie zaadresowany -- spamik zachęcający mnie do do zmiany opon na wiosnę.


Przesłany na Gmaila, więc SklepOpon.pl nie będzie mógł zasłaniać się (metodą Orange) rzekomą umową podpisaną z portalem, na którym mam założone konto listelowe.
Ale SklepOpon głupi nie jest, SklepOpon ma leguramin i w treści spamiku powołuje się na tenże leguramin. Ściśle: na pkt 3.9 tegoż, w którym czytamy (czytamy na głos, żeby zapamiętać):

'Składając zamówienie klient wyraża zgodę na przetwarzanie własnych danych osobowych dla potrzeb realizacji procesu zamówienia, obsługi posprzedażowej (reklamacji) i w celach promocyjnych, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.97r. o ochronie danych osobowych, DzU nr 133, poz. 883.'

I ja tu widzę dwa problemy. Po pierwsze w życiu nie kupowałem opon od SklepOpon.pl, nie mogą mieć oni zatem żadnego mojego zamówienia. Trzeba sobie zatem wyraźnie powiedzieć: dostali mój adres listel kij wie od kogo -- albo kupili od jakiegoś megaspamera, albo ręcznie go sobie skądś wklepali.

Po drugie jak już pamiętamy -- art. 4 ust. 1 pkt 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną zabrania domniemywać zgody z oświadczenia innej treści. Znaczy się: nawet jeśli coś bym w tym SklepieOpon kupił, to nie oznacza to, że jakieś ukryte klauzulki w leguraminie pozwalają przesyłać mi takie oferty. Usługodawca musi mieć taką zgodę -- wbijcie to sobie do głów raz-na-zawsze, legalni spamerzy -- udokumentowaną czarno na białym (art. 4 ust. 2).
SklepOpon próbuje mnie przekonać, iż (rzekoma) transakcja daje im prawo do spamowania mojego adresu, a to jest kompletna bzdura; zaś klauzula nadaje się do UOKiK.

Sprawa ostatnia to namiary na ustawę o ochronie danych osobowych. Spamerzy chcą być ąę, więc w leguraminie napisali, że przetwarzają sobie moje dane 'zgodnie z ustawą z dnia 29.08.97r. o ochronie danych osobowych, DzU nr 133, poz. 883'. Kiepsko -- od sześciu już prawie lat ustawa ma namiary 'Dz.U. nr 101, poz. 926 z 2002 r., z późn. zm.'.

Felietonik kończę tradycyjnym wezwaniem: od spamerów nie kupujemy. Na szczęście w tej branży jest dostatecznie duża konkurencja, żeby SklepOpon wykluczyć już na początku swoich poszukiwań.
Komentarze (3)
Odpowiedzialność pracownika za... ¡Wojciech Cejrowski quiere...
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-07-07 00:42
btbt:
"Słynne masło roślinne"
za komuny było masło prawdziwe solone w duzych belach na wage wiec nie pisz głupot
2017-07-04 16:50
Judith:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Czy ktoś tutaj potrzebuje pożyczki na spłatę długów lub długów, jeśli tak, to wystarczy, aby[...]
2017-05-19 17:26
herk:
88 i 14, liczby przeklęte
kolego, masz powaznie nasrane w bani :) jesli chcesz nam to wmawiac to wypierdalaj do egiptu[...]
2017-05-04 14:33
MĄDRY Z MIASTA:
Dlaczego Citibank zachowuje się jak zwykły phisher?
GŁUPI JASIO(A) ZE WSI, naprawdę jest mi bardzo przykro, że tak po chamsku ludzie traktują twoją[...]
2017-04-08 17:34
MRS VALICIA RENE:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Cześć... Jesteś my organizacjĘ ... chrześ cijań sskĘ ... utworzonĘ ..., aby pomóc ludziom w[...]