88 i 14, liczby przeklęte
 Oceń wpis
   
Numerologia -- podobnie jak tracheotomia i lobotomia -- zawsze były moją nogą achillesową. Tales i tangens niby w jednym stali domu, ale raczej nie w moim.
Dopiero dziś widzę co straciłem. Jakbym znał się na znaczeniu cyfr, mógłbym zostać dziennikarzem Gazety Wyborczej, albo chociaż liczyć na to, aby Agora naprawdę zakupiła Lege Artis za sumę z niepoliczalną liczbą zer na czeku.

Otóż wiedza tajemna niezbędna jest choćby do tego, aby wiedzieć, że za napisanie 88/14 -- np. w profilu na narodowym portalu społecznościowym -- można mieć zarzuty z art. 256 kk i pójść za kraty nawet na 2 lata. Wszystko dlatego, że (napisali na blogu, a Gazeta zmałpowała) 88 w tej łamigłówce oznacza nazistowskie pozdrowienie -- zgodnie bowiem z instruktażem 'grupy neonazistowskie skrótu 88 używają zamiast zwrotu "Heil Hitler" (h jest ósmą literą w alfabecie)' -- zaś magia czternastki sprowadza się do zaszyfrowania w ten sposób składającego się z 14 słów zaklęcia 'We must secure the existence of our people and a future for White children' (WTF???)

Wprawdzie nigdy jeszcze dotąd nie słyszałem, że można iść do więzienia za wypisywanie jakichkolwiek liczb (chyba że polega to na fałszowaniu czeków), postanowiłem z godnym neofity zapałem złożyć kilka doniesień na odkrytych przeze mnie neonazistów:
  • na pierwszy rzut idzie wrocławskie MPK, które od dawien dawna utrzymuje neonazistowską linię tramwajową, jakby zadając kłam tezie, że Wrocław jest od zawsze polski,
  • kryptohitlerowcy są też w Krakowie: i tam jest linia tramwajowa, której numerek powinien zostać zbadany przez pryzmat art. 256 kk (BTW -- za taką stronkę też powinna być kara),
  • znów Kraków i należący do AGH DS-14 'Kapitol' -- ciekawe dlaczego Kapitol a nie Reichstag -- z pewnością dzieją się tam czarne msze, może nawet studenci piją wódkę,
  • oczywiście serwis z darmowymi aliasami www.14.pl -- przecież tylko głupek nie wie co znaczy 14 w tym adresie,
  • oraz bardziej wyrachowane zagrywki: Listkiewicz odejdzie 14 września, zaś Radwańska 14 rakietą świata.
A teraz na poważnie: narodowy socjalizm -- podobnie jak inne totalizmy -- jest poglądem politycznym ocierającym się o chorobę psychiczną. Przy czym chorych nie zamyka się do więzień od bardzo dawna, zaś pojęcie więźnia politycznego kojarzy mi się raczej z peerelem (link dla młodszych Czytelników Lege Artis).
Wolałbym zatem, aby takie zjawiska jak ześwirowani miłośnicy brunatnych koszulek nie zajmowali naszych organów ścigania, a dziennikarze nie zajmowali się numerologią i jakimś cudacznym tłumaczeniem cyferek.
Komentarze (20)
¡Wojciech Cejrowski quiere... Czy więzień nie ma prawa do...
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-04-08 17:34
MRS VALICIA RENE:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Cześć... Jesteś my organizacjĘ ... chrześ cijań sskĘ ... utworzonĘ ..., aby pomóc ludziom w[...]
2017-02-17 12:55
ghjki:
Jak rozwiązać umowę zawartą we własnym domu?
Napisz odstąpienie. To, że nie napisali daty na egzemplarzu pozostawionym w domu, to nie[...]
2017-02-12 06:59
acampora:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Gina Acampora żywo w USA i mówię jak najszczęśliwszą osobą na[...]
2017-02-05 06:32
Mr Richard:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Czy potrzebujesz kredytu? Jeśli tak, e-mail: (richardcosmos5@gmail.com) po więcej szczegółów.[...]
2017-01-20 23:33
Mikel Clarrisa:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Jak mam Bóg wysłał pożyczkodawcy po udaremnione przez chuliganów tutaj w internecie Witam[...]