¡Wojciech Cejrowski quiere vivir en el Ecuador!
 Oceń wpis
   
¡Hola! ¿Dónde Wojciech Cejrowski quieres vivir? ¡Wojciech Cejrowski quiere vivir en el Ecuador!

Gazeta Wyborcza donosi -- Wojciech Cejrowski planuje zrezygnować z polskiego obywatelstwa i osiedlić się w Ekwadorze. Powód? Wkurza go 'polska biurokracja', zaś w tym południowoamerykańskim kraju jest więcej swobód i wolności niż w Polsce, zwłaszcza po przyłączeniu Polski do Unii Europejskiej. W Ekwadorze płaci się niższe podatki, a w dodatku jako obywatel tego państwa będzie mógł bez wizy pojechać do Stanów.
za Wikipedią:
Zgodnie z konstytucją z 1979 Ekwador jest republiką, w której głową państwa jest prezydent będący zarazem szefem administracji.
Prezydent wraz z wiceprezydentem są wybierani z tej samej listy w powszechnych i bezpośrednich wyborach. Członkowie rządu są mianowani przez prezydenta. Prezydent jest szefem rządu, obsadza ważniejsze stanowiska administracyjne i prowadzi politykę zagraniczną państwa.
Władza ustawodawcza należy do jednoizbowego, stuosobowego parlamentu. Członkowie parlamentu są wybierani w prowincjach w bezpośrednich wyborach. Władzę wykonawczą sprawuje prezydent i odpowiedzialny przed nim rząd.

Słowa Cejrowskiego mają -- w przekonaniu dziennikarzy -- rozśmieszać same przez się (hłe hłe, Ekwador, ale jaja...), stąd brak złośliwego komentarza. Wiadomo, że tam to tylko kartele, piłeczka i tasiemcowe seriale.

Nie wiem osobiście nic o tamtejszym ustroju podatkowym, nie znam przepisów mówiących o zasadach nadawania obywatelstwa tego kraju. Ale jak czytam w Wikipedii o ustroju tego państwa (w ramce cytat) to zaczynam Cejrowskiemu wierzyć -- i go rozumieć.

Bo przecież nasz wspaniały rząd cudów boryka się z takimi trudnościami jak wdrożenie obligatoryjnego e-podpisu dla przedsiębiorstw (nie bacząc na to, że niewdzięczna konstrukcja naszych przepisów nie ułatwia posługiwania się tą formą oznaczania dokumentów) i -- czarując nas zniesieniem obowiązku meldunkowego -- równocześnie planuje wprowadzić elektroniczne dowody osobiste.
Do tego miał być podatek liniowy -- nie, nie będzie, bo to 'nieodpowiedzialne dla budżetu'. Miało nie być podatku Belki? No może miało i nie być, ale w kampanii, a co było a nie jest, nie pisze się w rejestr.

Więc ja się troszkę nie dziwię, że można mieć tego serdecznie dość, że ktoś nie chce dawać się dłużej strzyc jak pokorna owca, więc -- znając możliwości i nie marząc o karierze budowlańca w UK -- zwiewa do kraju, gdzie jeszcze czuć powiew wolności.

Komentarze (5)
SklepOpon.pl -- spam raczej... 88 i 14, liczby przeklęte
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-12-10 14:51
Kancelariaprawna24h:
Odpowiedzialność za transakcje dokonane kartą kredytową
Ciekawe informacje o nieautoryzowanych transakcjach i pomoc w odzyskaniu pieniędzy od banku[...]
2017-12-06 13:17
Fred Joseph:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Czy szukasz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na spłatę rachunków, dlatego[...]
2017-11-29 20:56
James Roland:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Jestem James Roland, z Polski. Kilka miesięcy temu moja firma poniosła wielką stratę. Niedługo[...]
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]