PL.2012 na tropie spekulantów i wyzyskiwaczy
 Oceń wpis
   
Jeszcze nie opadła piana pod wezwaniem ein Brauerei -- czyli jedenaste: nie będziesz pił piwa z browaru innego -- a meneżmęt spółki PL.2012 sp. z o.o. znów straszy.

Wprawdzie strona www.2012.org.pl nadal nie doszlusowała do wymogów określonych kodeksem spółek handlowych (skoro there's nothing to fear but fear itself, to może postraszymy jej zarząd dyszką na twarz z art. 595 par. 1 ksh? -- bo naprawdę jest tak, że ja nie powinienem szukać danych tylko w KRS) i do dziś nie wiadomo czym się tak naprawdę gremium to zajmuje oprócz organizowaniem przetargów na podróże zagraniczne oraz zakup sprzętu komputerowego (o przedziwnej specyfikacji...) -- ale w prasie już pojawiają się mrożące krew w żyłach opisy kar spadających na grzbiety spekulantów piratów decydujących się na nielegalną produkcję gadżetów ze znakiem polskich (jak długo jeszcze?) mistrzostw w piłce kopanej.

Konsekwencją zarejestrowania znaku towarowego jest -- to prawda dość oczywista -- wyłączne uprawnienie do oznaczania swoich towarów tymże znakiem bądź udzielania licencji na korzystanie z tego znaku. Mam jednak niejasne wrażenie, że za rozsiewaniem straszliwych opowieści w rodzaju 'Przedsiębiorcom grożą wysokie kary. W grę wchodzą nie tylko milionowe odszkodowania, ale kary do trzech lat więzienia, a dla tych, którzy z nielegalnego procederu zrobią stałe źródło dochodu - nawet do pięciu lat. Polscy współpracownicy UEFA zapewniają, że mają sposoby, by znaleźć nieuczciwych sprzedawców na straganach, czy też w internecie. Pomogą w tym m.in. celnicy' stoi wyłącznie chęć pokazania się, że coś się robi.
Gdzie bowiem jest organizacja mistrzostw każdy widzi -- dokładnie w szczerym polu, na którym mają wyrosnąć stadiony, hotele, autostrady.

Niezwykle łatwo jest bowiem ścigać Polmos, który chciał wypuścić na rynek wódkę z Euro 2012 na etykiecie. Za szkolenia policji i straży miejskiej -- bo przecież interes sponsorów wymaga policyjnej pałki -- zapłaci podatnik (nie na darmo IP jest jedną z nielicznych dziedzin, gdzie naruszenie warunków zobowiązania cywilnoprawnego skutkuje odpowiedzialnością karną...)
Mało tego -- PL.2012 uchyliła rąbka tajemnicy jeśli chodzi o nasze swobody na stadionach -- ma bowiem 'zamiar patrzeć na ręce także kibicom. Na stadionach legalnie można pić tylko napoje wyprodukowane przez oficjalnego sponsora'.

Jest nadzieja -- a z pewnością powinni ją żywić panowie ze spółki PL.2012 -- że do 2012 roku powstanie u nas prawdziwa sieć Big Brothera, nie tylko pozwalająca rejestrować twarze kupujących, ale i zapalająca lampkę u dyżurnego w przypadku naruszenia któregoś z nowych zakazów stadionowych (za wypicie pepsikoli -- batów pięć, za koszulkę Pumy -- 1000-złotowy mandat).

Bo przecież -- jak podkreśla cytowany przez Sport.pl Tomasz Zahorski -- 'ta impreza niesie za sobą prestiż, a jeśli potraktować ją jak inwestycję - możliwość zarobku. Do nas należy, by stworzyć dla tej inwestycji odpowiedni klimat'.
(Nazwałbym to gadaniem pitu-pitu, gdybym nie wiedział, że taka jest prawda. Sport i kibice w tym wszystkim najmniej się liczą).
Komentarze (8)
Startutopiści do szkół, długa... Mecenas też człowiek
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]