"To nie jest spam"
 Oceń wpis
   

wykres zawartości spamu w spamiecytat na dziś: "Spam zawiera przeważnie niechciana wiadomość. A moja wiadomość dotyczy reklamy Pana usług w Internecie na naszej stronie www."

Dobre, bo polskie, a w dodatku prawdziwe: co odpowie wytrawna marketerka, której niedoszły (i przyatakowany nieoczekiwaną ofertą reklamy na stronie www -- "Pragnę zaprosić Państwa do współpracy z naszym portalem w segmencie reklamowym. Naprawdę warto zapoznać się z naszym cennikiem. Ceny są warte uwagi. Z naszych usług z zadowoleniem korzysta już wiele firm.") zarzuci wysyłanie spamu?

To proste: ona się zna, a on się nie zna. Czytajcie zresztą sami:

"Panie Marcinie, z pewnością to nie jest spam, proszę mi wierzyć, wysyłam to z pełną świadomością do Pana. Spam zawiera przeważnie niechciana wiadomość. A moja wiadomość dotyczy reklamy Pana usług w Internecie na naszej stronie www. Jeżeli nie jest Pan zainteresowany, to w porządku. Każdy ma prawo reklamować się w Internecie, oraz każdy ma prawo nie chcieć zaistnieć w wirtualnej rzeczywistości. To jest tylko kwestia wyboru."

No ba. Mało tego, że spam, to jeszcze niezamawiana informacja handlowa, za którą -- teoretycznie -- można dostać do 5 koła grzywny, chlebodawca może oberwać za czyn nieuczciwej konkurencji, a pół internetu będzie się śmiało (przez sześć godzin, bo przecież co chwila ktoś się podkłada).

Zainteresowanych wyglądem "niespamu" zachęcam do kliknięcia tu w celu zapoznania się z wyglądem zapytania. Gustowne mozaiki zasłaniają nazwę niespamującego oferenta.Wykres obrazujący zawartość spamu w spamie zajumałem z korespondencji od tej pani.

 

PS sprawa miała dalszy ciąg. Zaspamowany internauta zwrócił się do chlebodawcy marketerki, która -- czytajcie komentarze! -- zdaje się działać zgodnie z nowoczesną zasadą clientingu. Zaś chlebodawca odpisał w ten deseń (nazwę serwisu wykropkowuję, bo w sumie nie to jest tu najważniejsze, a poza tym -- nie chcę spamować P.T. Czytelników niechcianą reklamą ;-)

Szanowny Panie Marcinie,
Ma Pan całkowitą racje, że nie chciana poczta to spam. Dla mnie spamem są też: oferty bankowe, oferty samochodowe, OFE, itp.
Proszę pamiętać, że nasza wiadomość nie zawierała żadnych ofert handlowych i cenników, a tylko i wyłącznie zaproszenie do współpracy. Ofertę handlową otrzymał by Pan dopiero po wykazaniu inicjatywy współpracy z nami. Jednocześnie proszę nas zrozumieć, jak mamy inaczej poinformować Pana o czymś takim jak serwis ******.pl?
Taki Bank np. torturuje nas codziennie niezliczoną ilością reklam w radiu, telewizji i na naszych skrzynkach e-mail (nie wspomnę o konsultantach, którzy wydzwaniają). Nasza wiadomość jest jednorazowa.

No właśnie, może pomożemy chlebodawcy kreatywnej marketerki, żeby na przyszłość wiedział w jaki sposób można to załatwić?

Komentarze (38)
"Kradzież w internecie"? Numer telefonu może...
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]