Tok FM na tropie tajnej pedofilskiej sieci internetowej
 Oceń wpis
   

cenzura sieci Tor Project censoredJak doskonale wiedzą najwytrwalsi P.T. Czytelnicy Lege Artis hazard to zuo, politycy są z zasady uczciwi poczciwi, wolność słowa musi mieć swoje granice, a w internecie to już totalne penerstwo się szerzy.

Są jednak rzeczy, o których nie śniło się nawet projektantowi Gwiazdy Śmierci. Zjawiska, przy których wątpliwy rekord kombryga Wasilija Błochina wydaje się tylko nieudolną wprawką pensjonarki.

To tajna pedofilska sieć internetowa, którą odważnie i nie bacząc na niebezpieczeństwo zdemaskowali dziennikarze Tok FM. Zwą ją TOR Project, a jak sama nazwa wskazuje -- skrót T.O.R. oznacza oczywiście Terrorystyczną Organizację Rozpierdalaczy -- jest ona źródłem wszelkiego zła, zbrodni, głodu i cierpienia ludzkiego.
Jak dowiedzieliśmy się z dzisiejszych audycji (zachęcam do przeczytania tekstu) TOR-mentorzy uczą "Gdzie znaleźć dziecko? Co zrobić, żeby zgwałcony chłopczyk nie powiedział nic rodzicom? Czy sperma szkodzi dzieciom? - takie między innymi dyskusje toczą się w ogólnoświatowej sieci TOR wypełnionej po brzegi dziecięcą pornografią. Sieci, która zapewnia swoim użytkownikom całkowitą anonimowość i bezkarność. Policja jest bezsilna." a wszystko dlatego, że "Sieć TOR łączy się z witrynami w sposób, który uniemożliwia taką identyfikację. Jest więc idealną płaszczyzną komunikacji dla wszystkich, którzy mają coś do ukrycia."
Nie powinniśmy się zatem dziwić, że "Szybko zalety TOR dostrzegli różnego rodzaju przestępcy".

Nie będę ukrywał, że bohaterska postawa dziennikarzy radia Tok FM cieszy mnie niepomiernie. Zwłaszcza, że ledwie co media rozpowszechniły słowo posła Jerzego Gosiewskiego[*], który raczył był pobić w tarabany: "Z mojej pracy terenowej oraz z licznych wniosków, jakie napływają, wynika, że sytuacja w Internecie, gdzie autorami wpisów są często anonimowi mieszkańcy naszego kraju, jest karygodna. (...) Wskazanym byłoby wprowadzenie odpowiednich rozwiązań prawnych tak, aby każdy autor wpisu mógł być znany osobie, której imię będzie narażone na szwank." (to z interpelacji naszego pomazańca, z 3 listopada 2009 r.)

Mniemam, że redakcja Tok FM powinna jeszcze dziś, a najdalej jutro wystąpić do posła Gosiewskiego z wnioskiem o przygotowanie przepisów, które wyjdą naprzeciw uzasadnionym potrzebom mas pracujących miast i wsi.
Sądzę, że w pierwszym rzędzie należy uchwalić, promulgować i wprowadzić w życie art. 179b prawa telekomunikacyjnego: zakaz stosowania technik utrudniających określenie tożsamości internauty, ustalenie adresu IP jego komputera, szyfrujących przekaz. Należy zabronić nie tylko korzystania z sieci TOR, ale i z GPG, serwerów proxy, programów umożliwiających szyfrowanie dysków, protokołu NNTP -- oraz wszystkich innych rzeczy, których nie rozumiemy, a przez to troszkę się boimy.

Dobrze, tyle złośliwości. Jeśli dobrnęliście do tego miejsca -- zajrzyjcie na stronę TORproject.org i poczytajcie, że ten umożliwiający anonimową komunikację serwis "pozwala na przeglądanie stron blokowanych przez lokalną cenzurę i dostawców sieci. Dziennikarze używają Tora do bezpiecznej komunikacji ze swoimi informatorami oraz dysydentami. Grupy takie jak Indymedia polecają Tora jako zabezpieczenie prywatności i bezpieczeństwa swoim członkom. Aktywiści z organizacji takich jak Electronic Frontier Foundation (EFF) zalecają Tora jako mechanizm pomagający chronić wolność obywateli w sieci. Korporacje używają Tora by przeciwdziałać wywiadowi konkurencji oraz zabezpieczać przetargi przed podsłuchem. Tor jest używany jako alternatywa dla tradycyjnych połączeń VPN, które ujawniają ilość i chronologię komunikacji. (...) Wymiar sprawiedliwości używa Tora do odwiedzania i obserwacji witryn bez pozostawiania w logach rządowych numerów IP, a także ze względów bezpieczeństwa operacyjnego."

Ba, jest nawet coś dla zatroskanych dziennikarzy Tok FM: sieć TOR jest dla ludzi, którzy "chronią swoje dzieci w sieci. Powiedziałeś/aś swoim dzieciom, że nie powinny podawać danych osobowych w sieci, ale mogą one zdradzać miejsce swojego pobytu poprzez nie ukrywanie swojego adresu IP Ponadto, adresy IP mogą być użyte do odkrycia miasta, a nawet ulicy i mogą też zdradzić inne informacje o tym, jak łączysz się z Internetem."
Dzięki TOR-owi mogą coś światu przekazać tyranizowani mieszkańcy Chin kontynentalnych, dręczeni jeńcy birmańskiego reżimu, etc. etc.

To są wszystko niuanse, których ani w audycji, ani w tekście nie ma i nie było: zdaniem Tok FM z TOR Project mogą korzystać tylko pedofile, zoofile, zboczeńcy i terroryści. Bo nikt uczciwy -- to takie proste -- nie ma przecież nic do ukrycia.

Poczekajmy, aż ziarnko padnie na podatny grunt. Art. 179a prawa telekomunikacyjnego ma już swoich sponsorów; myślę, że art. 179b spokojnie będziemy mogli zadedykować redakcji Tok FM.

 

[*] nie, poseł Jerzy Gosiewski to nie z tych Gosiewskich; coś czasem trzeba zrobić, by się odróżnić od swojego bardziej znanego kolegi klubowego...

 

PS ilustrujący obrazek złożyłem z logo TOR Project, na co nałożyłem stempelek wykonany przez Piotra "VaGlę" Waglowskiego, który wykonał stempelek własnoręcznie, ale w dobroci swego serca zezwolił nam na korzystanie z niego w ramach licencji public domain.

Komentarze (32)
Czy będzie cenzura starych zdjęć... Gdzie jest Traktat Lizboński?
9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]