Authalia.com prostuje i zarzuca Lege Artis nierzetelność
 Oceń wpis
   

Zgodnie z obietnicą złożoną w komentarzu do tekstu poświęconego działalności spółki Authalia sp. z o.o, Stowarzyszenia Authalia.org oraz czasopisma Authalia.net, poniżej publikuję -- w całości, bez skrótów -- treść sprostowania nadesłanego przez Dariusza Kłosowskiego, prezesa zarządu Authalia.com sp. z o.o.

Odnosząc się do niepodpisanego artykułu na stronie http://olgierd.bblog.pl/wpis,authalia;com;--;czyli;kup;pan;patent;na;utwor,39200.html
(wnioskujemy, że autorstwa Olgierda Rudaka) wyrażamy głęboki żal z nierzetelności autora.
Redaktor Naczelny Olgierd Rudak otrzymał m.in. materiał (wpis do KRS) z którego wynika, że Stowarzyszenie Authalia.org zostało wpisane do KRS 22.09.2009 jest więc oczywiste, że w marcowym obwieszczeniu Ministra MKDiN nie mogła sie o tym ukazać żadna informacja. Świadczy to o celowej nierzetelności autora wskazanego artykułu.

Zarzucamy Panu naruszenie ustawy prawo prasowe (upp) Art. 6 ust.1, Art.12 ust.1 punkt 1 Powołując się na Art.31 ust. 1 upp proszę o zamieszczenie sprostowania materiału prasowego.

w zdaniu:" Zwłaszcza, że można z całkiem dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że działanie to będzie całkowicie bezskuteczne." autor neguje skutki prawne jakie dał społeczeństwu ustawodawca w art.7 ust.2 ustawy o podpisie elektronicznym.
Pomimo otrzymania materiału wskazującego, że projekt Authalia nie jest oparty wyłącznie o podpis elektroniczny, a o mechanizm ustawowy -poświadczenia znakowania czasem, wydawane przez PWPW S.A. wraz z publikacją w czasopiśmie autor nawołuje do zaniechania czynności, które mogą pomóc twórcom w ochronie ich utworów.

Nierzetelnością jest nazwanie "bzdurą" teskstu wskazującego na czas ochrony praw autorskich "nawet przez 100 lat". Autor jako prawnik winien wiedzieć, że w USA Sonny Bono Copyright Term Extension Act wydłużył czas ochrony praw do 95 lat. Nawet biorąc pod uwagę okres ochrony praw autorskich w Polsce (70 lat od śmierci twórcy) jeżeli Twórca od chwili ustalenia utworu będzie żył 50 lat, to ochroną będzie objety okres 120 lat.
Okresy takie dają twórcom własciwe ustawy a nie "Authalia.com" sp. z o.o. Tak więc twierdzenie, że ochroną jest objęty okres tylko 70 lat -jest kolejną nierzetelnością autora artykułu.

Naruszeniem ustawy prawo prasowe jest równiez nawoływanie do niekorzystania z usług "Authalia.com" sp. z o.o. w zdaniu: "niech Was ręka boska broni iść na skróty i wyobrażać sobie, że jakiekolwiek prywatne certyfikaty -- nawet jeśli zostaną oparte o e-podpis Sigillum -- mogą zastąpić ustawowe mechanizmy." Projekt Authalia korzysta właśnie z ustawowych mechanizmów w celu ochrony praw twórców i wykazania własnego autorstwa.
Zdanie to jest nieuzasadnione prawem prasowym, ponieważ w żadnym artykule ustawy nie ma mowy o nawoływaniu do niekorzystania z usług osób trzecich.
Ze wzgledu na fakt, iż Authalia.net jest legalnie zarejestrowanym czasopismem przez "Authalia.com" sp. z o.o. uważamy, że nierzetelny atrykuł zamieszczony w czasopiśmie Lege Artis jest czynem nieuczciwej konkurencji w stosunku do "Authalia.com" sp. z o.o. i czasopisma Authalia.net. Sąd Najwyższy podkreśla, iż „krytyka operująca faktami nie sprawdzonymi nie może być uznana za rzetelną”

Ze względu na wykorzystanie bez zezwolenia własciciela praw majatkowych -"Authalia.com" sp. z o.o. materiałów chronionych prawem autorskim -wskazujemy Certyfikaty Autorstwa nr w7w, w7l, w7y oraz naruszenie zasad wynikających z punktu 1.4 oraz Regulaminu, określonych na stronie
http://authalia.com/press/ Authalia.com sp. z o.o. wystąpi na droge prawną w celu ochrony praw zagwarantowanych we własciwych przepisach.

Na podstawie art.14 ust.2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną wzywamy do natychmiastowego usunięcia nierzetelnych i naruszających prawo treści.

Dariusz Kłosowski
Prezes Zarządu

"Authalia.com" sp. z o.o.
11-015 Olsztynek
ul.Składowa 9
KZ:240.000,00 zł.
KRS: SR Olsztyn VIII Wydział Gosp.
KRS nr 0000318870,
NIP 739-371-94-17
Regon: 280336705

Parę słów komentarza do owego sprostowania, a także to, czego dowiedziałem się od Departamentu Prawnego MDKiN -- już jutro. Rychtujcie więc swoje przeglądarki -- kroją się wesołe święta na łamach Lege Artis!

 

Komentarze (8)
Authalia.com -- czyli kup pan... Authalia nie ma statusu...
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]