Nie odpowiadam za rzetelność i wiarygodność moich dokumentów
 Oceń wpis
   

cytat na dziś: "DB W SPOSÓB WYRAźNY ZWALNIA SIĘ Z JAKICHKOLWIEK BEZPOŚREDNICH, POŚREDNICH, CZĘŚCIOWYCH LUB INNYCH STRAT LUB SZKÓD W TYM STRATY ZYSKOW PONIESIONYCH PRZEZ INWESTORA LUB OSOBY TRZECIE, KTÓRE POWSTAŁY W WYNIKU POLEGANIA NA TYM DOKUMENCIE A TAKŻE ZA RZETELNOŚĆ, KOMPLETNOŚĆ I WIARYGODNOŚĆ NINIEJSZEGO DOKUMENTU".

Dwie ciekawostki w ofercie Deutsche Bank PBC SA, na którą zwrócił uwagę kolega (dziękuję): Certyfikat Express db WIG20, z którego opisu nie sposób zrozumieć o co biega, to jeszcze bank i tak wykręca się sianem z odpowiedzialności za wszystko co pisze oraz przedziwna Lokata db Trio, w której mamy oprocentowanie 9%, ale dla 20% wpłaconej kwoty, 7% ale po pół roku oraz 6% -- ale już po roku... wszystko drobnym, szarym drukiem na dole strony.


Kto zrozumiał może liczyć na Nobla z ekonomii. Ja szans nie mam.

W opisie oferty Certyfikatu Express db WIG20 rozwaliła mnie klauzula, na podstawie której oferent zwalnia się z wszelkiej odpowiedzialności za produkt. Ale mało tego, że bank prosi, iżby każdy sam się zastanowił, czy warto wchodzić w te klocki. Bank lojalnie zastrzega, że "Informacje zawarte w tym dokumencie są oparte na materiałach, które ufamy, iż są wiarygodne; jednakże nie składamy żadnych zapewnień, że są one dokładne, aktualne i pozbawione błędów." Mało tego, bank ostrzega, że ma różne departamenty -- dokument sporządził dział Sales lub Trading, a nie przejrzał go Research, warto zatem pamiętać, że "Jakiekolwiek opinie wyrażone w niniejszym dokumencie mogą się różnić od opinii wyrażanych przez inne departamenty (włączając w to departament Reaserch) operujące w ramach DB,. Departament Sales i departament Trading są narażone na potencjalny konflikt interesów" (...) a w dodatku "DB może angażować się w transakcje w sposób niekonsekwentny z opiniami zawartymi w niniejszym dokumencie".

Niczym przy tym bełkocie jest jednak wywalone kapitalikami zastrzeżenie na samym spodzie oferty -- cały czas jest to ten sam, ledwie widoczny kolor czcionki -- zgodnie z którym bank nie tylko nie odpowiada za zyski i straty inwestora (jasna sprawa), ale i nie chce ponosić odpowiedzialności za... RZETELNOŚĆ, KOMPLETNOŚĆ I WIARYGODNOŚĆ NINIEJSZEGO DOKUMENTU.

Proszę Państwa, czas chyba pomyśleć o założeniu swojego własnego banku.

Komentarze (12)
Ja, negacjonista Kaziu, Kaziu, opanuj się...
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]