Wniosek do prokuratury o ściagnie z oskarżenia prywatnego...
 Oceń wpis
   

Do dziś nie zabierałem głosu w ogólnonarodowej debacie pt. Jaki to straszny cios dla narodowej kultury Rzeczypospolitej dzieje się dlatego, że prezesem Tefałpe został Piotr Farfał.

Nie dlatego, żebym był zachwycony czymkolwiek, co wiąże się z jego osobą. Do wymarłej już rasy uberpanów nigdy nie miałem szczególnego serca, pseudopanslawistyczne miazmaty postgomułkowskich umarlańców biegających w nocy z pochodniami po zboczach Sobótki uważałem za szczeniacką zabawę w harcerstwo. Niektórzy lubią w mlodości robić zakazane rzeczy, aczkolwiek z tego się wyrasta.

Dlatego nie mam wątpliwości, że Piotr Farfał, nawet jeśli w młodości wypisywał jakieś neonazistowskie brednie, nie powinien być dziś oceniany przez pryzmat tamtej przeszłości. Telewizja, którą robi, niewątpliwie nie jest neonazistowska, faszystowska czy też w jakikolwiek sposób totalitarna (na pewno nie bardziej totalitarna, niż za czasów teamu Kwiatkowski&Czarzasty).
Nie mam też szczególnych pretensji do obecnego prezesa Tefałpe, że zatrudnia u siebie równych sobie
myszygene kopf. W tym przedsiębiorstwie zawsze znajdowali przechowalnię różni arywiści z bożej łaski, a że tym razem przyszedł czas dla łebków od Giertycha...

Słowem: cokolwiek ma do powiedzenia Gazeta Wyborcza, Farfał jest do wyrwania (z fotela) nie dlatego, że kiedyś miał upodobanie do butów na glanc, albo dlatego, że rzekomo lubi tylko konferencje Libertas (nie zauważyłem). Farfał jest do wyrwania wyłącznie dlatego, że jest szajsowatym prezesem szajsowatego przedsiębiorstwa, które lepsze nie będzie. Jest do wyrwania razem z całą Woronicza.

Dowód? Wikipedia mówi, że on prawnik, a tymczasem w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej tego bajzlu (przypominam, za nasze to abonamenty zabawa) pozwolił sobie wystąpić z aktem strzelistym, którego nie sposób zacytować w obszernych fragmentach:

W związku z wtorkową (21 kwietnia 2009 r.) publikacją „Gazety Polskiej” pt. „Farfał: czarne małpy nic nie potrafią”, umieszczoną również na portalach internetowych niezależna.pl i Wirtualna Polska chcę poinformować, że przeciwko redakcji „Gazety Polskiej” oraz obu tym portalom złożę wniosek do prokuratury o ściganie z oskarżenia prywatnego z art. 212 Kodeksu Karnego oraz z powództwa cywilnego. Będę domagał się wyciągnięcia surowych konsekwencji zarówno w stosunku do autorki tekstu, jak i osób odpowiedzialnych za jego publikację w „Gazecie Polskiej” oraz rozpowszechnienie przez portale internetowe.Bełkotliwe banialuki, które trzeba napiętnować: skoro mowa jest o art. 212 kk, który -- co prawnik Farfał zdaje się wiedzieć, skoro wspomina o oskarżeniu prywatnym -- to nie ma mowy o wniosku do prokuratury o ściganie (tak, są przepisy w kodeksie postępowania karnego teoretycznie umożliwiające wszczęcie takiego postępowania w przypadku, kiedy wymaga tego interes społeczny... ale darujcie...).
A skoro postępowanie cywilne -- nawet Piotrowi Farfałowi przysługuje możliwość ochrony dóbr osobistych zagrożonych czyimś działaniem -- to też chyba nic do tego prokuraturze.

Wniosek jest prosty: stanowisko prezesa dużego i jednak wpływowego przedsiębiorstwa piastuje człowiek, ponoć prawnik, który nie jarzy podstawowych rzeczy. To wystarczający powód, aby jednak się zastanowić czy aby na pewno mamy właściwego człowieka na właściwym miejscu.

Komentarze (3)
Rządzie, nie kradnij Neozbrodnia (więzienie za...
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]