Źle się dzieje w BRE Banku...
 Oceń wpis
   

logo MultibankuBRE Bank SA już faktycznie zaczyna przekraczać swoje możliwości, przy czym niedawnego chłopca do bicia -- mBank -- IMHO zaczął w dziwaczności wyprzedzać MultiBank -- jego "stateczniejszy" brat.
Ponieważ nie chce mi się pisać większej analizy, ograniczę się do wypunktowania kilku zgrzytów z ostatnich dni. Zapraszam Czytelników do komentowania:

 • sprawa chyba najdziwniejsza: ściśle tajne wprowadzenie jednozłotowej opłaty za kartę debetową do Multikonta Ja/Active. Mniejsza z tym, że model tego produktu (a dokładnie to, co mnie zachęciło do założenia rachunku w Multi pół roku temu) był raczej taki, że zwrotna opłata dotyczyła samego konta, zaś karta była za darmo. Mniejsza nawet z tym, że bank zdecydował sie model ten zmienić.
  Dziwi fakt, że bank nie zdecydował się w wyraźny sposób powiadomić o tym klientów. Proszę, przejrzyjcie dział "Aktualności" -- nawet w komunikacie z 30 marca 2009 r. jest tylko o podwyżce opłaty za sam rachunek i o zwiększeniu obrotów, które powodują zwrot tej opłaty, nie ma nic o pobieraniu przez bank opłaty za kartę debetową.
  Tak, wiem, że obowiązuje mnie przede wszystkim TOiP i stamtąd powinienem przede wszystkim czerpać wiedzę, ale wydawać by się mogło, że bank, który swego czasu słynął z doskonałej komunikacji nie zapomni o poinformowaniu klientów o tej dość istotnej zmianie.
  (Skończyło się tak, że kartę zastrzegłem, a taryfę Active zmieniłem na Comfort. *** ich pies.)spam z mBanku
 • Zgrzyt nieco innego kalibru, acz też bezczelny: mBank namawia do korzystania z ułatwionego sposobu przekazania pracodawcy zlecenia przelewania wynagrodzenia na eKonto, ale... przy okazji spamuje konta pocztowe swoich klientów wysyłając reklamy tej usługi nawet osobom, które zaznaczyły (jak ja), że nie życzą sobie żadnego marketingu od mBanku.
  Tematyką śmierdzącego spamu zajmowałem się na łamach LA nie raz, dziś zatem pozwolę sobie ograniczyć się li tylko do smętnej konstatacji: mizernie musi być w BRE, skoro pozwalają sobie na takie numery. Oby rychło odbili się od dna, może przestaną wywijać takie numery.
 • Plotka z dziś, a może raczej informacja: mBank zaczyna wypowiadać ludziom umowy o karty kredytowe, a to ze względu na niskie obroty. Nie tak, jak wcześniej Multi, który parę miesięcy temu miał akcję wykonywania do klientów telefonów, gdzie proponowano rozwiązanie za porozumieniem. Małe "m" robi bach i karta do kosza -- ciach.
  Cóż, przekonuje mnie argument o koszcie, rezerwie czy pasywach.
 • Do paniki już niedaleko. Przez fora przetacza się informacja rzekomo poinformowanego -- "mBank wkrótce wprowadza opłatę 20 groszy za hasła esemesowe".
  To, co wydaje się raczej absurdalne, wcale nie musi być absurdalne. Za esemesy płacą klienci Aliora (10 w miesiącu jest za darmo), także w BZWBK nie ma tak dobrze. A że mBank nadal reklamuje się hasłem "0 PLN za przelew przez internet"? No to co: przelew będzie gratis, tylko za autoryzację esemesem będzie trzeba zapłacić.
  (Nb. faktycznie zaczyna mieć sens niedawno wprowadzona opłata za listę haseł papierowych...).
 • I ostatnia historia, link do opowieści o człowieku, który spłacił zadłużenie na karcie kredytowej o 1 grosz za mało, co kosztowało go dodatkowe kilkadziesiąt złotych. W jakim to banku? A w MultiBanku.

Czy to ja niedawno nie pisałem aby, że do banków trzeba mieć łeb na swoim miejscu?

Komentarze (10)
Spór kompetencyjny:... Pieprzony los...
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]