Nabiciwmbank.pl kontratakują
 Oceń wpis
   

Czapki z głów. Muszę powiedzieć, że -- niezależnie co myślę o mBanku i jego "poważniejszym" kuzynie -- rozmach akcji konsumenckiego protestu przeciwko działaniom BRE staje się czymś realnie fenomenalnym. To, co dziś zaczęło środowisko skupione wokół serwisu Nabiciwmbank.pl, to naprawdę coś ciekawego.
Pojawienie się w trzech dużych miastach antyreklam banków (polecam z zdjęcie pod wpisem na blogu Macieja Samcika), do których ludzie mają pretensje jest dla mnie bardziej realne, niż cały cyrk z "twitterową rewolucją" odmienianą przez wszystkie przypadku przez kreatorów wirtualnej rzeczywistości, a wyśmiewana przez realnie stąpające po świecie media (oraz, przyznać trzeba, innych kreatorów).

Mniejsza z tym co może zrobić z tym kierownictwo BRE Banku oraz dziennikarz Gazety Wyborczej, którego zdaniem autorzy kampanii przekręcili tezy z jego artykułu. Powiedzmy sobie szczerze: to, że kierownictwo BRE było zaskoczone operacją, ponieważ "Nie dalej jak poprzedniego dnia odbyło spotkanie przedstawicieli mBanku i Multibanku z grupą niezadowolonych klientów. -- Wydawało nam się, że negocjacje są na dobrej drodze. A tymczasem dostaliśmy strzał w plecy" jeszcze nic nie oznacza.

Mam ja swoje własne doświadczenia jeśli chodzi o załatwianie tego rodzaju spraw: faktycznie jest super miło i w każdym można odnieść wrażenie, że wszystko jest już wyjaśnione, ale -- czy to korporacyjne tryby nie zatrybiły, czy też wychodzi się z założenia, że pewne rzeczy lepiej przemilczeć (po się publicznie przyznawać i ludzi denerwować?) -- i tak wszystko zostaje po staremu.

Niezależnie zatem od tego co myślę o "pokrzywdzonych" umowami hipotecznymi oraz niezależnie od tego co myślę o samym BRE Banku, cała akcja propagandowa po prostu mi się podoba: proste metody, czytelny przekaz, jest zainteresowanie mediów, nie ma ąę i wypowiedzi gurów od społeczności w rogowych oprawkach -- jak dla mnie bomba.

EDIT [24 czerwca 2009 r.]: Jak widać zarząd BRE naprawdę nie umie sobie radzić z tego rodzaju problemami. Takie jest moje zdanie.

Komentarze (23)
TK: ustawa o CBA nie do końca OK Wyjaśnijmy sprawę...
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]
2017-07-07 00:42
btbt:
"Słynne masło roślinne"
za komuny było masło prawdziwe solone w duzych belach na wage wiec nie pisz głupot
2017-07-04 16:50
Judith:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Czy ktoś tutaj potrzebuje pożyczki na spłatę długów lub długów, jeśli tak, to wystarczy, aby[...]
2017-05-19 17:26
herk:
88 i 14, liczby przeklęte
kolego, masz powaznie nasrane w bani :) jesli chcesz nam to wmawiac to wypierdalaj do egiptu[...]
2017-05-04 14:33
MĄDRY Z MIASTA:
Dlaczego Citibank zachowuje się jak zwykły phisher?
GŁUPI JASIO(A) ZE WSI, naprawdę jest mi bardzo przykro, że tak po chamsku ludzie traktują twoją[...]