Teoria w praktyce & premie dla prezydium Sejmu
 Oceń wpis
   

Oto jak życie dopisuje dalszą część piosenki, którą zaczynam komponować ja: ledwie co pożaliłem się społeczeństwu na postawy niektórych osób pracujących w "sektorze publicznym", a już okazało się, że prezydium Izby Poselskiej przyznało sobie całkiem miłe premie.

Ośmiu osobom z kierownictwa naszej legislatywy -- marszałkowi sejmu, jego zastępcom, szefowej Kancelarii Sejmu i jej zastępcom --  łącznie wypłacono 465 tys. złotych. Żeby było czysto, dokumenty do wypłaty podpisywał Bronisław Komorowski, jemu zaś podpisali podwładni.
Wszystko to w czasie -- warto o tym pamiętać -- kiedy ze względu na kryzys (którego w 2008 r. nie było, a to za ubiegły rok są wypłaty, nie było ;-) i lawinowo rosnący deficyt, rząd wzywa do zaciśnięcia pasa, nowelizuje budżet i tnie co się da i gdzie się da.

No ale przecież, jak raczył to powiedzieć -- jak zawsze obiektywny i wyważony -- Stefan Niesiołowski: "Niech także inni szukają oszczędności. Najlepiej rzucać takie populistyczne hasła. A najlepiej to pracować za darmo". (Aha, Niesiołowski też jest wicemarszałkiem sejmu, też dostał jakieś 50 tysięcy? A to szacun...)

Jak wiemy oszczędności oszczędnościami, a waadza to konfitury, zatem nie ma się co dziwić ministrowi Drzewieckiemu, który zagroził dymisją, gdyby posłowie przyjęli przepisy ograniczające wynagrodzenia w spółce PL2012 sp. z o.o. (BTW czy patrząc na tę stronę zgadlibyście, że to serwis spółki kapitałowej? Trzy razy góglałem, zanim dostrzegłem zamaskowane "o nas" -- ale godło Rzplitej i napis Ministerstwo Sportu i Turystyki widać od razu; ździebko mylące).
Pamiętajmy też, że to wszystko dzieje się w tym samym czasie, kiedy waadza chce napuścić służby specjalne na kobietę, która nie zamierza dobrowolnie budować Kanału Biełomorskiego.

Zaczynam zatem rozumieć -- bo początkowo nie rozumiałem i podzielałem krytyczne komentarze --  Rzecznika Praw Obywatelskich, który zaproponował, aby osoby ubiegające się o mandat poselski lub urząd prezydenta miały obowiązek przedstawić zaświadczenie od psychiatry.
Proponuję też, aby wzór wniosku już dziś znalazł się w Codzienniku Prawnym ;-)

Komentarze (6)
Ogólna Teoria Względności... Schetyna: skoro policja łamie...
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]