Wyniki ankiety (ręce precz od NCK)
 Oceń wpis
   

Zapowiedziana przed tygodniem ankieta RĘCE PRECZ OD NCK! dobiegła końca, czas na ogłoszenie wyników.

W zabawie wzięło udział 160 P.T. Czytelników. Przytłaczająca większość z Was -- 141 głosów -- podziela moje stanowisko w sporze z Narodowym Centrum Kultury (w tym 72 wybrało opcję "instytucje publiczne powinny wytłumaczyć się z każdego wydanego grosza, to wstyd, że nie chcą odpowiadać na podstawowe pytania", zaś 32 osób kliknęło w "trzymaj kurs, 100% mojego poparcia")  i odrzuca leninowską doktrynę, zgodnie z którą biurokracja to jest ustrój, w którym nieliczna acz głośna mniejszość spożywa swoimi ustami kawior, na który ciężko pracuje ciemiężona większość -- a jak ktoś z tej większości spyta "a w jakiej intencji, towarzysze, spożywacie ten kawior?", to okaże się, że dywersant jest i hultaj.

Ba, 24 osoby już wiedzą, że od samego utyskiwania  nic się nie zmieni. Ich wybór to: rozsądny i odważny człowiek na urzędzie Prezydenta RP (24 głosy) ;-)
Kolejne 13 osób woli oszczędzić sobie niepotrzebnych łamigłówek i zbytecznego deliberowania: czy państwowe instytucje kultury jako podmioty finansowane z podatniczej krwawicy powinny czy nie powinny w jawny sposób odpowiadać na pytanie o ich stosunek do obowiązującego prawa. Zdaniem tej -- wyobcowanej, acz bardzo bliskiej memu sercu -- mniejszości taki cud natury jak Narodowe Centrum Kultury w ogóle jest niepotrzebny.

Siedmiu głosujących wydaje się nie interesować problemem. Szczerze mówiąc dziwi mnie takie stanowisko, acz cieszy mnie, że ledwie niespełna 4,4% biorących udział w ankiecie może być bardziej zainteresowanych sukcesami polskich sportowców, o których mówi się tylko dlatego, że potężna marketingowa machina mówi, że trzeba się tym interesować ("oglądałeś Kubicę?" -- u licha, dlaczego w polskiej telewizji nie można zobaczyć zwyciężających Polaków?!), niż tym, na co idą ich podatki.

Czterech uczestników zabawy uważa, że rację może i mam, ale troszkę przeginam. No cóż, zdaję sobie z tego sprawę, że niejednokrotnie przesadzam; powiedzmy sobie jednak szczerze, że jeśli czasem nie pokaże się w dość brutalny sposób paradoksów wynikających z pozornie mądrych rozwiązań, to nikt nie zauważy tych absurdów.
W ankiecie wziął udział także personel NCK -- aż 8 osób wybrało opcję "odwal się, gościu, od NCK!".

Wielce Czcigodnych Czytelników oraz zaglądające tu osoby związane z Narodowym Centrum Kultury spieszę zapewnić: nie odwalę się, dopóki nie wyczerpię wszelkich możliwości działania. Nic to, że rzecznik prasowy (już ten prawdziwy) nie udziela żadnych odpowiedzi -- nawet na pytanie o brak BIP na stronie NCK.pl, nic to, że osoba odpowiedzialna za promocję i media pozwala sobie na zdawkowy listel w rodzaju "ach, jest pan w kontakcie z rzecznikiem, to chyba już załatwione".
Nic to wreszcie, że kierownictwo Narodowego Centrum Kultury w ogóle nie zajmuje stanowiska w sprawie.

Są jeszcze sądy w tym kraju.

Komentarze (4)
Do 3 lat za posiadanie modelu T-34 Posła Karpiniuka definicja polityka
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]