Kolejny wyciek danych użytkowników Wykop.pl
 Oceń wpis
   

Dwa słowa w kontekście kolejnego wycieku haseł danych użytkowników z Wykop.pl -- bo jak nazwać przekazanie danych o użytkownikach serwisowi pt. Nasza-Klasa, aby ten porównał sobie dane otrzymane od Wykopu z własną bazą?! (o sprawie fajnie pisze Piotr Konieczny, od niego też zajumałem obrazek).

Zastanawiam się czy ktoś tam w ogóle panuje nad bezpieczeństwem danych użytkowników i ma bladozielone pojęcie o ich ochronie.
wyciek danych z Wykop do Nasza KlasaNo bo jak: Wykop "dla poprawienia lepszości" przekazuje bazy danych użytkowników Naszej Klasie (a i pewnie Allegro też), NK zapewne "porównuje" dane otrzymane od Wykopu z rekordami (zestawia adresy, może loginy?), w sobie tylko znany sposób typuje 0,1% użytkowników, którym powinno się z urzędu zresetować hasło... po prostu powalające.

Vagla się zastanawia co z tym zrobi GIODO (BTW coś nam Pan GIODO ostatnio ucichł jakby, już nie będzie takich atrakcji? -- por. Złote myśli Pana GIODO i O stanowisku GIODO w sprawie zdjęć w portalu Nasza Klasa, a także podsumowujący to WSA do GIODO: stare zdjęcia to także dane osobowe), ja zaś z ulgą przypominam, że moich danych Nasza Klasa już nie przetwarza (por. Nasza Klasa: dane usunięte, profil dalej przetwarzany i Jak usunąć swoje dane z Naszej Klasy i nie dać się zwariować).

Czego sobie i Państwu życzę.

PS za Brutto -- i "Polityką prywatności" Wykop.pl:

Podczas rejestracji w serwisie wymagamy podania adresu email. Nie udostępniamy danych osobom trzecim, nie rozsyłamy treści reklamowych. Adresów używamy tylko i wyłącznie w celu powiadamiania użytkowników o istotnych zmianach w serwisie lub komunikatach technicznych. Pozostałe dane takie, jak imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, czy numer GG nie są obowiązkowe. Tylko od Ciebie zależy, czy udostępnisz je innym użytkownikom.

PS 2: Nie każdy czyta komentarze, a ciekawych rzeczy możemy dowiedzieć się właśnie stamtąd. Otóż okazuje się, że stała Czytelniczka LA (pozdrawiam) otrzymała od NK podobną prośbę (o zmianę hasła), chociaż... nie ma i nigdy nie miała tam konta!
To już jest w ogóle zagadka, chociaż może i dowód na to, że nikt niczego nie porównywał -- tylko po prostu lecieli z automatu do listy adresów otrzymanych od Wykopu...

Komentarze (26)
Telefon z niespodzianką Felieton omawiający sytuację...
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]