Obłuda pana Napieralskiego
 Oceń wpis
   

taxi driverNie będę ukrywał, że uważam Grzegorza Napieralskiego za jednego z największych obłudników w polskiej polityce. To po prostu typowy wyhodowany od maleńkości i skrajnie aideologiczny (ściśle: cała jego ideologia to słupki poparcia i wygryzanie podobnych mu jednostek) działacz partyjny, dokładnie taki, o jakich z aplauzem pisały gazety dekadę temu (że niby owi "wykształceni młodzi europejczycy" mieli uzdrowić polską politykę).

Tym razem Pan Napieralski przekroczył granice zarówno przyzwoitości, jak i zdrowego rozsądku: rzucił hasło całkowitego zakazu posiadania broni, aby równocześnie (rzecz jasna w obawie przed oszalałym emerytowanym taksówkarzem, który przecież być może jest cynglem Tuska i Schetyny...)... przyjąć zaproponowaną mu ochronę BOR, mimo że (i tu już jego filozofia sięga nad granice czegokolwiek) "nie czuje się zagrożony" (cytuję IAR za Money.pl), aczkolwiek (tu odzywa się tradycyjna obłuda polskiego polityka) "ze względu na okres przedwyborczy część kosztów związanych z ochroną pokryje jego partia".

Znaczy się szef SLD chce, żeby nikt już nie mógł się obronić przed kolejnym Ryszardem C. -- przypomnijmy, że zabójca strzelał z nielegalnie posiadanej broni, zatem zakazem Przewodniczącego Napieralskiego z pewnością się on nie przejmie -- jednak sam może czuć się w pełni bezpiecznie, ponieważ z niejasnych przyczyn zdecydował się na towarzystwo BOR-owików. (Może dlatego, że w otoczeniu paru facetów w ciemnych garniturach i słuchawkach w uszach rośnie mu polityczne ego?)
Słowem: wy, szare ludki, w starciu z bandziorami liczcie na łut szczęścia (złoczyńca na pewno będzie wiedział gdzie wystarać się o broń bez pozwolenia) my zaś -- klasycznie, jak w frazesie o szampanie, czyli ulubionym napoju klasy robotniczej spijanym ustami jej najlepszych przedstawicieli -- schronimy się za podwójną gardą i kuloodpornymi szybami limuzyn.

(Natomiast nie wiem jak rozumieć zdanie o tym, że Sojusz będzie pokrywał część kosztów ochrony "ze względu na okres przedwyborczy"? Czyżby wspaniałomyślność ta powodowana była tym, że Pan Napieralski chce się podlizać wyborcom? I jakby nie wybory, to nikt by się słowem o kosztach operacji "Big Boss Grzegorz" nie zająknął?)

Gwoli wyjaśnienia -- bo zgaduję, że większość P.T. Czytelników prawidłowo odczyta mój felieton jako oburzenie zwolennika pełnego prawa do posiadania broni służącej do obrony (a więc nie: granatników ppanc, broni maszynowej, etc.), co spowoduje, że zaraz będzie mi się tu lał kubeł pomyj na łeb -- weźcie pod uwagę, że zarówno w Polsce, i nawet w osławionych Stanach niezmiernie rzadko używa się legalnie posiadanej broni do popełnienia przestępstw: "na 812 przestępstw ogółem popełnionych przy użyciu broni palnej w 1993 r. jedynie w 19 przypadkach sprawca posiadał broń na podstawie pozwolenia").

Słowem utrudnienia czy zakaz posiadania broni palnej nic nie zmienia jeśli chodzi o przestępczość (chyba nie ma w Europie kraju bardziej nafaszerowanego bronią jak Konfederacja Szwajcarska...) natomiast wydatnie utrudniają ewentualną samoobronę.
Bandytom te zakazy niczego nie utrudniają. Ułatwiają co najwyżej.

Komentarze (52)
O nieprawidłowym żądaniu danych... Turbany, lotniska, wolność,...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]