Wyciek adresów email z systemu Urbancard i spam wyborczy
 Oceń wpis
   

KOMITET WYBORCÓW RAFAŁA DUTKIEWICZA TO SPAMERZYNiestety, jak można było się spodziewać, wybory municypalne to nie tylko banalne pozy banalnych postaci na banalnych zdjęciach, zaśmiecone ulice, zalepione słupy i banalne obietnice wygłaszane z banalnych reklamówek, ale i -- prymitywny spam wyborczy Rafała Dutkiewicza.

Otrzymałem oto dziś od kogoś kto się podpisał jako Michał Kadyński -- imiennie skierowaną do mnie zachętę Olgierd! Pomóż zrobić niespodziankę Rafałowi i jego ekipie :) -- zachęcającą do:

  • obejrzenia jakichś bzdetnych filmów z fraszkami,
  • przyspamowania tymi bzdetami "swoim zaufanym znajomym" (jasne: trzeba komuś mocno ufać, by spokojnie wysyłać mu taki spam -- ale i na znajomości tej musi przestać nam zależeć),
  • zaspamowania tym wszystkim różnych facebooków i naszej klasy,

wygląda to-to dokładnie tak:

Wrocław spam polityczny Rafała Dutkiewicza

Abstrahując od absurdalności i obciachowości takiej reklamy -- przy całym szacunku, ale jakie są związki z Wrocławiem p.p. Jerzego Owsiaka i Roberta Makłowicza? -- rzucają się w oczy dwa elementy tego wstrętnego spamu:

  • agitka została wysłana z systemu Freshmail, a zatem z jakichś przyczyn mój adres listelowy został tam przez kogoś dodany; w dodatku wysyłka poszła przy użyciu PHPmailera (na widok tej nazwy dostaję białej gorączki...) -- dodawać nie muszę, że zgody na to najmniejszej nie wyrażałem;
  • dziadowski sztab (albo sam "wolontariusz" Michał Kadyński -- chociaż mam wątpliwość czy to aby nie jest jakiś fantom) z niejasnych dla mnie przyczyn dodał mnie do jakiejś stałej listy subskrybentów (a może CzART, który zgodnie z Whois jest abonentem domeny KWRD.pl) -- i jeśli zechcę to mogę z niej dopiero zrezygnować (tymczasem regułą jest zasada opt-in!)

Czy muszę dodawać, że wszystko to jest mocno wątpliwe z punktu widzenia przepisów o ochronie danych osobowych? Administrator danych z jakiejś przyczyny "bierze sobie" mnie i poleca procesorowi danych zaszczycić -- bez zgody -- korespondencją polityczną...

W sumie prostactwo na maksa -- hańba temu, kto wymyślił taką prymitywną formę agitacji przedwyborczej. Jeśli to pomysł komitetu wyborczego czy sztabu -- gore Dutkiewiczowi i jego ekipie. Jeśli to zatraceni marketingowcy mają takie pomysły -- niech mają przynajmniej odwagę się przyznać, nie ukrywają pod mianem "wolontariuszy".

O sprawę postanowiłem zapytać sztab Rafała Dutkiewicza, ciekawym czy w ogóle otrzymam jakąkolwiek odpowiedź (nawet nie zastanawiam się czy dostanę ją przed wyborami...)

 

PS niestety, wszystko wskazuje na to, że nasze adresy faktycznie wyciekły z systemu Urbancard. Dla mnie wystarczającym dowodem jest to, że ów spam wyborczy otrzymała moja Mama, która jak świat światem nigdy nigdzie się nie rejestrowała na swój adres poczty elektronicznej -- wyjąwszy właśnie złożenie wniosku o Wrocławską Kartę Miejską.

To już jest naprawdę temat dla prokuratora.

Komentarze (37)
O pornografii w telewizji... Sztab Dutkiewicza zaprzecza by...
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]