Niepokojąca wiadomość
 Oceń wpis
   

uliczny terminal Wrocławskiej Karty Miejskiej (Urbancard)

motto drugiej świeżości, ale dziś nadal aktualne: "Nie mogę zapewnić, że dane wrocławian są bezpieczne i że nie wyciekły z systemu, póki tego nie sprawdzimy" (rzecznik prasowy Mennicy Polskiej dla mmWroclaw.pl)
 

Wicemistrzostwo świata bałaganu w nieprofesjonalnym podejściu do: prowadzenia korespondencji (i to przez rzecznika prasowego) oraz ogólnego podejścia do klienta? To chyba będzie tak: otrzymać odpowiedź na listela, którego się nie napisało -- w dodatku odpowiedź "nadpisaną" na zapytanie zupełnie innej osoby.

Bez wdawania się w detale, bez rozwodzenia się co do szczegółów: otrzymałem przed chwilką listela od Pana Mariusza Przybylskiego, rzecznika prasowego Mennicy Polskiej SA. Jest to odpowiedź na pytanie dotyczące bałaganu w danych zgromadzonych w ramach systemu Urbancard... którego nie zadałem. Ba -- przysięgam, że nie pisałem nic ani do Pana Przybylskiego, ani też do Mennicy Polskiej SA (wyjąwszy wczorajsze żądanie zaprzestania przetwarzania danych osobowych, które poszło też na adres biura dezinformacji klienta Urbancard -- a propos tego co tam się dzieje, polecam ten tekst).
W zasadzie w ogóle nie wiem skąd rzecznik prasowy Mennicy Polskiej SA może mieć mój adres...

rzecznik prasowy mennicy pisze listy...

...nie chcąc trzymać P.T. Czytelników dłużej w niepewności: jest to odpowiedź na pytanie Pana Damiana K. (nazwisko i adres poczty elektronicznej do wiadomości Redakcji), jednego z użytkowników Wrocławskiej Karty Miejskiej, który jak widzę -- a widzę, bo tamta wiadomość jest w całości zacytowana poniżej -- 23 listopada napisał do Mennicy listela zatytułowanego "Niepokojąca wiadomość". I oto Pan Rzecznik Prasowy zechciał rozwiać zaniepokojenie Pana Damiana... -- i rozwiał? ;-)niepokojąca wiadomość

Owszem, to jest niepokojąca wiadomość -- odpisywanie przypadkowym osobom (już nie mówiąc o załączaniu całej korespondencji) na cudze listy jest mocno niepokojące.
Spróbuję jednak podejść do sprawy na tyle profesjonalnie, na ile umiem -- i potraktować to jako prośbę o bezpłatne (hmm w przypadku Mennicy chyba głupio mówić o bezpłatności usług... ale niech będzie moja strata...) konsultacje prawne.

Tak, Panie Rzeczniku, administratorem tych danych jest Prezydent Wrocławia, i on odpowiada za to, co się z danymi dzieje. To do niego należy zatem kierować żądania usunięcia danych ze zbioru (com uczynił wczoraj). To on będzie ewentualnie odpowiadał karnie za swoje błędy (pismo w sprawie statusu pokrzywdzonego i oskarżyciela posiłkowego zanoszę jutro).
Ale procesor danych (którym jest Mennica) odpowiada za swoje strzały w stopę.

A generalnie to wszystko powoli staje się już śmieszne.

Komentarze (17)
Allegro: znów wtopa z... 7 z tygodnia (VII)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]