Odyseja 2012 trwa już czwarty rok
 Oceń wpis
   

temat zastępczy kibiceGdym cztery lata temu opisywał moje profetyczne wizje jaki to świat będzie piękny już niedługo -- i to tylko dlatego, że przyznano nam organizację Euro 2012 -- parę osób pukało się znacząco w czoło, bo przecież nie mogło się nie udać.
Dziś, kiedy okazało się, że oczywiście miałem rację, dopiero mają prawo pukać się znacząco.
No to po kolei.

Martwiłem się, że te 4-5 lat to za mało czasu, by zdążyć z całą obiecywaną infrastrukturą. Okazuje się, że całkowicie niepotrzebnie, ponieważ -- zgodnie z planem -- zasadniczo nie zdążyliśmy prawie z niczym. Miały być setki kilometrów autostrad, ale skończyło się na ministrze Grabarczyku i różnych wesołych planach. W Warszawie miała być druga nitka metra, ale przecież nie będzie -- i nikomu włos z głowy nie spadnie.
Ba, nawet autor mojej ulubionej bufonady -- "Do Euro zostały cztery lata, a już teraz wiemy, co chcemy zrobić. Przykładowo, już planujemy dociągnięcie do Stadionu Narodowego nitki metra. Austriacy zrobili to samo w Wiedniu dopiero przedwczoraj, trzy tygodnie przed imprezą. Jesteśmy na etapie rozmów o szczegółach, konkretnych ulicach" -- jest nim p. Marcin Herra, prezes PL.2012 nadal piastuje swoje zaszczytne i odpowiedzialne stanowisko.

To samo tyczy się super-szybkiej kolei, która miała wozić kibiców -- a tu się okazuje, że być może nawet nie będzie aż tak powoli, ale tylko dzięki, że... wstrzyma się obecnie prowadzone remonty (sic!). Słabo jest też z obiecywanymi przez urzędnikami hotelami -- ich też nie będzie, ale to już dlatego, że hotele robi prywatna inicjatywa, która się zna -- i dlatego nie wierzy (we Wrocławiu po Hiltonie została tylko dziura w ziemi). Jest szansa, że lepiej będzie z dworcami, które oczywiście miały być wyremontowane na Euro 2012...no i może będą...

Cud -- tak, to cud -- że pewnie uda się skończyć stadiony (pamiętajmy, że jest to jednak warunek sine qua non przyjazdu tej całej jet set z Platinim na czele) i to mimo tego, że we Wrocławiu były poważne zawirowania z wykonawcami, ale i tu się okazuje, że prywatna inicjatywa w postaci Zygmunta Solorza nie jest aż tak naiwna.

Jedno co się nam naprawdę udało, to narobić pod tę całą imprezę długów, które będą spłacać przyszłe pokolenia. Boisko we Wrocławiu -- na którym nie będzie nawet meczu otwarcia! -- to kredyt na pół miliarda na 14 lat, a przecież burmistrz Dutkiewicz chciałby się jeszcze bardziej zadłużać... o jest wielokrotnie więcej, niż całe województwo dolnośląskie wyda na naprawę i utrzymanie wałów przeciwpowodziowych -- więc mnie już nawet nie chce się zadawać głupich pytań o realne priorytety.

PS zdjęcie jumnąłem z internetów. Pasuje jak ulał.

Komentarze (13)
Jeszcze o tajnych rządowych... Czy żandarmeria przyjdzie po...
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]
2017-07-07 00:42
btbt:
"Słynne masło roślinne"
za komuny było masło prawdziwe solone w duzych belach na wage wiec nie pisz głupot
2017-07-04 16:50
Judith:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Czy ktoś tutaj potrzebuje pożyczki na spłatę długów lub długów, jeśli tak, to wystarczy, aby[...]
2017-05-19 17:26
herk:
88 i 14, liczby przeklęte
kolego, masz powaznie nasrane w bani :) jesli chcesz nam to wmawiac to wypierdalaj do egiptu[...]
2017-05-04 14:33
MĄDRY Z MIASTA:
Dlaczego Citibank zachowuje się jak zwykły phisher?
GŁUPI JASIO(A) ZE WSI, naprawdę jest mi bardzo przykro, że tak po chamsku ludzie traktują twoją[...]