Kto jest agentem rozliczeniowym dla Nextbike?
 Oceń wpis
   

Wroclaw's rent-a-bike system showoff

No i skąd ja mogłem wiedzieć, że Nextbike będzie dla mnie następnym rezerwuarem ciekawostek?

Założenie konta w systemie Wrocławskiego Roweru Miejskiego nie wymaga przejścia całej procedury (tj. dokonania żądanej płatności) -- użytkownik dostaje mejla z informacją o jego loginie i haśle (czy to rozsądnie przesyłać takie potwierdzenia pocztą elektroniczną?!) oraz informację, że dalsza zabawa wymaga pieniędzy.
Partnerem świadczącym dla Nextbike usługi w zakresie rozliczania amatorów rowerów jest WordPay -- piękna nazwa, acz nic mi dotąd nie mówiąca, nazwa.

Traf chce, że Nextbike Polska sp. z o.o. -- a może Nextbike GmbH? -- nie informuje klientów w prawidłowy sposób o podmiocie będącym agentem rozliczeniowym. Robi to nieszczęsny Urbancard (DotPay), robi to nawet Multikino (które korzysta z usług nieszczęsnych Przelewy24 -- zbieram się i zbieram do napisania czegoś na ten temat, ale widzę, że teraz to już muszę) -- tymczasem Nextbike podtyka dane swoich użytkowników innemu przedsiębiorcy -- i nawet nam nie powie dokładnie kto to jest.

Ba, na stronie WorldPay.com w zakładce "Contact Us" nie widzę nawet słowa o adresie, zarządzie, kapitale -- czymkolwiek -- i jakieś sensowne informacje o WorldPay LNextbike Worldpayimited znalazłem dopiero w BusinessWeek.com -- notabene są to inne dane, niż ukazane w UKData.com...

Jest to o tyle ciekawsze, że brytyjski WorldPay Ltd. nie posiada statusu podmiotu prowadzącego działalności agenta rozliczeniowego. Sporządzoną na dzień 1 kwietnia 2011 roku listę dziewiętnastu agentów rozliczeniowych można znaleźć na stronie Narodowego Banku Polskiego -- jest tam BluePay, jest DotPay, jest mPay, jest PayPro, PayU nawet jest i PayTel jest -- ale WorldPay tam nie ma.

Nie mówię, że tak nie można: te usługi (z pewnością) podlegają takim samym regulacjom europejskim jak inne usługi tego rodzaju -- i WorldPay Ltd. podlega (tam u siebie) podobnym przepisom i podobnemu nadzorowi jak nasz NBP i choćby art. 67 EIP (aczkolwiek polskim agentem rozliczeniowym może być tylko spółka akcyjna i to o kapitale nie niższym niż 1 milion euro) -- ale ja się naprawdę zaczynam robić ciekaw jak wygląda umowa zawarta pomiędzy Nextbike Polska sp. z o.o. jako akceptantem a WorldPay Limited jako agentem rozliczeniowym...

Komentarze (15)
Niech będzie i Nextbike, byle... Multikino, Przelewy24 i...
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]