Świat wg ACTA (ptasie mleczko tango down)
 Oceń wpis
   

Jeśli ktoś się jeszcze zastanawia jaki będzie nowy lepszy świat po ACTA -- oto przedsmak.

Oto Iwusia pisze (a właściwie pisała :( jeszcze o 16.00 była treść, ale widzę, że mój forward korespondencji z kancelarii sprawił, że o blogasku można powiedzieć tango down) bloga pod wymownym tytułem "Przepisy". (P.T. Czytelnikom, zrozpaczonym faktem, że 4 krzyżyk jakby oznaczał słabość twórczą, wyjaśniam: chodziło o przepisy kulinarne, nie jazdę po bandzie.)

ptasie mleczko znak towarowy ACTAPech -- bo jak inaczej to nazwać -- chciał, że Iwusia parę przepisów poświęciła temu jak zrobić ptasie mleczko. No wiecie, taką megasłodką berbeluchę (tak się przynajmniej mi to kojarzy).
Iwusia nie wzięła jednego pod uwagę: ptasie mleczko to nie jest byle ptasie mleczko, to jest PTASIE MLECZKO® -- znak towarowy zastrzeżony w OHIM na rzecz Lotte Wedel sp. z o.o. ("dalej "Lotte Wedel").

A przecież Wedel nie po to zadał sobie trudu i wystąpił o ochronę w Alicante -- bo polski UPRP jej odmówił -- żeby teraz pozwolić na to, żeby na jakichś blogach o przepisach pisali per ptasie mleczko rodzajowo, bez zaznaczenia, że chodzi o PTASIE MLECZKO®, znak towarowy zastrzeżony na rzecz Lotte Wedel sp. z o.o.

I teraz robi się wesoło: Lotte Wedel sp. z o.o. wynajmuje renomowaną (bez złośliwości) kancelarię, kancelaria pisze do administratorów portalu iWoman.pl (znaczy się do nas): 3 strony ble-ble i jakieś 7 stron załączników, w tym wydruk ze strony, pełnomocnictwo, kserko KRS; że znak, że OHIM, że ®, że naruszenie, że to nie "pączki lub ptysie", że przeciwko "rozwodnieniu siły odróżniającej", że "90% Polaków" (to ja znów chcę być ten 10%).
I że:

Wobec powyższego, w imieniu Lotte Wedel, zwracam się do Państwa z prośbą o uszanowanie praw mojego Mocodawcy i niezwłoczne zamieszczenie przy przepisach kulinarnych umieszczonych na Państwa stronie i posługujących się znakiem "PTASIE MLECZKO®" notki o następującej treści: "Oznaczenie słowne "PTASIE MLECZKO®" stanowi zarejestrowany znak towarowy chroniony na rzecz Lotte Wedel sp. z o.o." oraz symbolu ® przy nazwie PTASIE MLECZKO lub, alternatywnie, niezwłoczne usunięcie przepisów kulinarnych posługujących się znakiem towarowym "PTASIE MLECZKO®" z Państwa strony.

wezwanie ptasie mleczko Lotte Wedel ACTA

Mieliśmy z tym w pracy z kolegami nieco ubawu, ale w końcu stanęło na tym, że wprawdzie ACTA jeszcze nie ma, ale winni i tak muszą zostać ukarani -- więc na początek, dla dobrego przykładu, włamiemy się na bloga Iwusi i poprawimy tekst, który kancelaria była łaskawa przesłać jako dowód Iwusinych przewinień. Dodaliśmy parę ® w tytule, disklajmer obok tekstu -- ja zaś grzecznie posłałem skan pisma do Iwusi, wyjaśniając, że dziwne to-to, ale jak mus to mus...

Minęło parę godzin, biorę się ja do wyśmiania tych, co z haubicy pociskiem ACTA do blogasków strzelają -- nawiasem mówiąc nie rozróżniając bloga od autorskiej witryny portalu -- wchodzę przeto na blogaska Iwusi... a tu tango down. Chyba się Iwusia przestraszyła i wolała zdjąć bloga, z nadmiarem wypełniając wolę P.T. Prawników z Renomowanej Kancelarii oraz spółki Lotte Wedel sp. z o.o.

W takich momentach nie tylko chce mi się wyć: co w tym wszystkim zmienią konsultacje, których nie było, ale i po prostu robi mi się wstyd, że 21 lat temu wpadłem na pomysł studiowania tego samego prawa, które teraz oto Bardzo Renomowana Kancelaria ® wykorzystuje do strzelania do Bogu ducha winnej Iwusi i jej "Przepisów", w których przy frazie ptasie mleczko zabrakło magicznego znaczka ®


PS wiem, że Państwo z Kancelarii ® czytają (czytali?) Lege Artis -- mogę prosić o komentarz?

Komentarze (185)
Słowo od Wydawcy i Redaktora... O ptasim mleczku i Ptasim...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-12-10 14:51
Kancelariaprawna24h:
Odpowiedzialność za transakcje dokonane kartą kredytową
Ciekawe informacje o nieautoryzowanych transakcjach i pomoc w odzyskaniu pieniędzy od banku[...]
2017-12-06 13:17
Fred Joseph:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Czy szukasz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na spłatę rachunków, dlatego[...]
2017-11-29 20:56
James Roland:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Jestem James Roland, z Polski. Kilka miesięcy temu moja firma poniosła wielką stratę. Niedługo[...]
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]