"Kancelaria Odpisów z Krajowego Rejestru Sądowego"
 Oceń wpis
   

nie płacić na kancelarię odpisów z Krajowego Rejestru SądowegoZ cyklu: nie płaćcie na... -- tym razem warto wspomnieć o Kancelarii Odpisów z Krajowego Rejestru Sądowego.

Interes prowadzony pod adresem www.eokrs.pl przez spółkę Deliver sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Czerniakowska 71, wpisaną do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez SR dla m.st. Warszawy pod numerem KRS 402622 opiera się na dość podobnym schemacie jak np. Krajowy Rejestr Informacji o Przedsiębiorcach czy inny WIG/CCIT.

Jak zawsze przedsiębiorca -- zakładam, że tym razem poszło do podmiotów zarejestrowanych w KRS -- otrzymuje kompletnie bezwartościową informację, zgodnie z którą, po zapłaceniu jedynych 300 złotych, można otrzymać dostęp do elektronicznego odpisu z KRS, w ramach czego przedsiębiorca będzie miał:

- możliwość bezterminowego pobierania Pełnego odpisu z KRS z pieczęciami Sądu,
- możliwość bezterminowego pobierania Aktualnego odpisu z KRS z bieżącą datą generowania,
- Oryginał Pełnego odpisu z KRS z pieczęciami Sądu dostarczany przesyłką pocztową

a wygląda to tak:

Kancelaria Odpisów z Krajowego Rejestru Sądowego

Oczywiście każdy szanujący się adresat takiej informacji przekazuje papierek tam, gdzie jego miejsce, czyli do koszalina -- to przecież tylko kolejna maszynka do wyciągania kasy z frajerów, których uda się przekonać, że "poważnie" wyglądający papier mówiący o jakichś pieniądzach oznacza, że lepiej zapłacić i mieć spokój.

A dla ciekawskich, a może i dyskutantów (bo jestem przekonany, że najdalej w środę pojawi się tu jakiś mądrala, gardłujący, że przecie wszystko jest cacy i czego ten niby-prawnik się czepia) dodam, że:

  • możliwość otrzymywania pełnego odpisu z KRS z pieczęciami ma każdy, a kosztuje to 60 złotych, więc nawet jeśli Deliver sp. z o.o. dostarcza ten jeden odpis w cenie usługi, to jesteśmy 240 zł w plecy,
  • aktualny odpis z KRS z "bieżącą datą generowania" jest dostępny -- za darmo, dla każdego -- od przeszło dwóch miesięcy, o czym już pisałem (pocieszające, że serwis ems.MS.gov.pl częściej działa niż nie działa),
  • formatka owej informacji jest oczywiście łudząco podobna do stosowanej przez wydziały Krajowego Rejestru Sądowego, podobnie jak adres spółki -- Czerniakowska 71 w Warszawie to tylko 2 minuty spaceru z Czerniakowskiej 100, gdzie faktycznie jest wydział KRS przy Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy -- aczkolwiek trzeba przyznać, że p. Tomasz Rogalski, jedyny wspólnik i jedyny członek zarządu Deliver sp. z o.o. upodobał sobie ten adres dla swoich spółek -- mieści się tam także parę innych jego spółek, w tym Nice Group sp. z o.o, Infoplayer sp. z o.o., Doradcagieldowy.pl sp. z o.o. (co ciekawe na to dostał kasę z UE w ramach programu POIG) oraz Stockinfo SA (ta znów spółka notowana jest na NewConnect).

Tak czy inaczej -- jeszcze raz, wyraźnie -- jeśli otrzymacie Państwo ów papier od Kancelarii Odpisów z Krajowego Rejestru Sądowego, proszę natychmiast wywalić to do kosza na śmieci.

Komentarze (23)
O złotej gorączce parę słów jeszcze Tropami zdarzeń sprzed 3 lat :)
1 | 2 | 3 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]
2017-07-07 00:42
btbt:
"Słynne masło roślinne"
za komuny było masło prawdziwe solone w duzych belach na wage wiec nie pisz głupot
2017-07-04 16:50
Judith:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Czy ktoś tutaj potrzebuje pożyczki na spłatę długów lub długów, jeśli tak, to wystarczy, aby[...]
2017-05-19 17:26
herk:
88 i 14, liczby przeklęte
kolego, masz powaznie nasrane w bani :) jesli chcesz nam to wmawiac to wypierdalaj do egiptu[...]
2017-05-04 14:33
MĄDRY Z MIASTA:
Dlaczego Citibank zachowuje się jak zwykły phisher?
GŁUPI JASIO(A) ZE WSI, naprawdę jest mi bardzo przykro, że tak po chamsku ludzie traktują twoją[...]