O nieuczciwej reklamie IPO Polskiego Holdingu Nieruchomości
 Oceń wpis
   

Krótko & sygnalizacyjnie: ciekaw jestem czy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zainteresuje się latającą po radiach reklamą IPO Polskiego Holdingu Nieruchomości SA, w której jak wół leci coś w rodzaju "jeśli chcesz zostać  p o s i a d a c z e m  [podkr. moje] atrakcyjnych nieruchomości, weź udział w debiucie giełdowym Polskiego Holdingu Nieruchomości"

Sęk w tym, że taka reklama jest hiper-nieuczciwa: po pierwsze będąc akcjonariuszem giełdowej spółki akcyjnej nie staję się nawet w półćwierci właścicielem majątku spółki (prawa do akcji nie dają prawa do majątku). Po jako akcjonariusz nie mam co liczyć na osobiste wykonanie jakichkolwiek praw wynikających z majątku będącego własnością "mojej" spółki. Po trzecie wreszcie (nieco na marginesie) nawet jakbym był właścicielem takiej nieruchomości, niekoniecznie muszę być jej posiadaczem -- bo posiadanie jako stan faktycznego władztwa nad rzeczą niekoniecznie musi mieć coś wspólnego z jakimkolwiek prawem (np. prawem własności) i niekoniecznie musi wynikać z wykonywania jakiegokolwiek prawa.

reklama: drobnych przedsiębiorców, którzy nadal mają problemy z zagadnieniami uczciwej konkurencji zachęcam do kontaktu z Firmą Prawniczą Lege Artis (już od piątku)

Wynika z tego przeto, że choćby przyszło tysiąc inwestorów i kupili po tysiąc tysięcy akcji -- ich akcje nijak nie przetłumaczą się na posiadanie nieruchomości Polskiego Holdingu Nieruchomości SA. Nie będą mogli tam zamieszkać, nie będą mogli otworzyć biura w jednym z biurowców PHN SA, nie da się miło spędzić weekendu w ich ośrodku wypoczynkowym (o ile Holding takowe posiada w swojej palecie).

Tymczasem reklama prywatyzacji Polskiego Holdingu Nieruchomości niewątpliwie żeruje na niewiedzy ludzkiej -- w mojej ocenie jest to bardzo podobne do reklam Amber Gold -- i na przekonaniu, że "warto inwestować w nieruchomości". Taka nieuczciwa reklama jest zakazana jako czyn nieuczciwej konkurencji ("reklama wprowadzająca klienta w błąd i mogąca przez to wpłynąć na jego decyzję co do nabycia towaru lub usługi" -- art. 16 ust. 1 pkt 2 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji) -- i zwykle stanowiła przedmiot zainteresowania UOKiK

Ciekawe czy tak będzie i tym razem? 

Komentarze (4)
Konstytucyjnie prorodzinne... Ustawodawca w służbie spamerów...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-12-10 14:51
Kancelariaprawna24h:
Odpowiedzialność za transakcje dokonane kartą kredytową
Ciekawe informacje o nieautoryzowanych transakcjach i pomoc w odzyskaniu pieniędzy od banku[...]
2017-12-06 13:17
Fred Joseph:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Czy szukasz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na spłatę rachunków, dlatego[...]
2017-11-29 20:56
James Roland:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Jestem James Roland, z Polski. Kilka miesięcy temu moja firma poniosła wielką stratę. Niedługo[...]
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]