PolakPotrafi... raczej nie bardzo ;-)
 Oceń wpis
   

PolakPotrafi.pl kontaktWzruszyła mnie na tyle historia nowego polskiego supersamochodu -- nowego, bo przecież "New Warsaw Wratislavia" zawsze będzie "zaraz po" pierwszym polskim supersamochodzie, czyli Arrinera Hussarya (czy tylko mi się wydaje, że twórcy tych pojazdów spędzają chyba po równo czasu przy tablecie graficznym, co nad kuflem -- obmyślając wydziwnione nazwy?) -- na tyle mocno, że postanowiłem sypnąć im parę moich nowych złotych. Jakby na to nie patrzeć projekt znakomicie wpisuje się w moje "kupuję polskie!", nawet jeśli ma to być tylko wrak BMW 7 w nowych szatkach.

Sypnąć czyli -- podążając za nową modą -- skorzystać z usług coraz modniejszych "crowdfoundingów" (to ta sama moda, za którą stoi popularność serwisów zakupów grupowych, tylko kierunek przepływu gotówki odwrotny), w tym przypadku: PolakPotrafi.pl.

Tu jednak -- powoli zmierzam do końca tekstu, bo pisać mi się nie chce -- wchodzimy w ciemną strefę zonka, w której występowanie z lekkomyślności nie mogę uwierzyć, bo to już prawie połowa drugiej dekady dwudziestego pierwszego wieku, a nie jakiś 2009 rok.

Żeby sypnąć chłopakom kasy na kupno rozbitego BMW 7 E65 (czy nawet E66) muszę się w serwisie KoziołekMatołek.com.pl... fuj... PolakPotrafi.pl zarejestrować. Login, adres e-mail, hasło, chcę newsletter, akceptuję regulamin... 

formularz rejestracji w Polak Potrafi.pl

Słowem: ani słowa o tym wszystkim co ma być, czyli o przetwarzaniu danych osobowych (i z czym miewa problemy nawet RCL) -- i za co GIODO czasem (a czasem prokurator) bierze za tyłek.

Ale to jeszcze nie koniec: jeśli nawet administrator danych osobowych nie raczy pamiętać o tym wszystkim, o czym powinien pamiętać (pod rygorem, a jakże), czasem można go zagadnąć w inny sposób. Szukam zatem czegoś "o nas" albo "kontakt", i proszę -- "prosimy o kontakt przez PolakPotrafi.pl/forum".
Jakby komuś jeszcze brakowało w tym startupistycznym projekcie lameriady, to zapraszam do regulaminu, który zaczyna się od inwokacji "Operatorem Serwisu oraz jego właścicielem i usługodawcą w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 2002, Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.) jest PolakPotrafi.pl" (a więc o ustawie słyszeli, ale przeczytać już sił albo czasu nie było).

Tymczasem -- pisałem o tym już parę razy, napiszę raz jeszcze (może ostatni?) -- ta właśnie ustawa wymaga od e-usługodawcy m.in. podania firmy, pod jaką przedsiębiorca prowadzi działalność oraz adresu prowadzenia działalności (pod rygorem, a jakże), podobnie jak ustawa o ochronie danych osobowych wymaga m.in. określenia administratora danych osobowych oraz umożliwienia użytkownikowi zapoznania się np. z celem, w jakim jego dane mają być przetwarzane.
Tego wszystkiego w PolakPotrafi.pl nie ma... więc jednak raczej Polak nie potrafi (a na pewno nie każdy).

Czy to oznacza, że wpłacając kaskę przez serwis na pewno stracisz? Ja tego nie wiem, ale wiem jedno: zapominając o podstawowych powinnościach niezbędnej renomy i wiarygodności nie zbudujesz -- zatem na wahacz od BMW 7 nie wpłaciłem... ;-)


PS Jakby ktoś miał mieć jeszcze z takimi banałami problem, to zawsze można zwrócić się o wsparcie prawne -- na pewno nie odmówię ;-)

Komentarze (8)
O prywatności i wykazie więźniów... Uciążliwe i biurokratyczne...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-12-10 14:51
Kancelariaprawna24h:
Odpowiedzialność za transakcje dokonane kartą kredytową
Ciekawe informacje o nieautoryzowanych transakcjach i pomoc w odzyskaniu pieniędzy od banku[...]
2017-12-06 13:17
Fred Joseph:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Czy szukasz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na spłatę rachunków, dlatego[...]
2017-11-29 20:56
James Roland:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Jestem James Roland, z Polski. Kilka miesięcy temu moja firma poniosła wielką stratę. Niedługo[...]
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]