Wpadła gruszka do fartuszka
 Oceń wpis
   
Nie jestem zwolennikiem istnienia Centralnego Biura Antykorupcyjnego (a nie mówiłem?), uważam, że powinno zostać zlikwidowane. Ten sam los z przyjemnością zgotowałbym Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, licznym agencjom i funduszom żyjącym jak pączki w maśle na publicznej kasie oraz - tak, tak - Trybunałom Stanu i Konstytucyjnem (o tym więcej może innym razem).

Dlatego martwi mnie, że nowa lepsza władza zapowiedziała utrzymanie przy życiu nowej lepszej CBA. Owszem, rozumiem ludzki odruch kierownictwa Biura, które - zaraz po wyborach - przyniosło głowę byłego ministra sportu w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego (ciekawe studium upadku - z wpływowego notabla, pogromcy sitwy w PZPN zrobił się podejrzany Tomasz L.), mam jednak nadzieję, że Donald Tusk i jego elita będzie nieczuła na takie pozornie sympatyczne i pojednawcze gesty.

Dobrze byłoby, gdyby ponoć liberalny rząd dusił korupcję w zarodku - usuwając złogi etatyzmu, biurokracji i urzędniczej samowolki, upraszczając przepisy, a nie zaczynał od psucia tego, co PiS dziwnym trafem zaczął naprawiać. Pewnie już prznudzam z tą moją liberalną mantrą, ale powtórzę: nic nie zaszkodzi łapownictwu bardziej niż likwidacja żłoba. Zaś od samego ucinania biorących (i dających) rąk nic na lepsze się nie zmieni, po prostu wraz z ryzykiem będą rosły stawki.

Ktoś prosi o przykład? OK: dlaczego mamy się zastanawiać kto wkrótce wejdzie do zarządu KGHM i który komitet centralny - trawestując niedawny bon mot rzecznika prasowego Miedzi (pozdrawiam serdecznie, acz chyba czas wracać do Wrocławia?) - tym razem skieruje swoich ludzi do zarządzania spółką? Dlaczego abonenci komórkowej sieci Plus już dziś mogą przyjmować zakłady kto zastąpi Adama Glapińskiego na stanowisku prezesa tej niesamowicie upolitycznionej spółki - i dlaczego będzie to fachowiec z otoczenia Tuska i Schetyny?

Ktoś powie, że to nie korupcja lecz zwykły podział łupów? No może, chociaż jak sobie przypomnę epokę rządów Waldemara Pawlaka oraz całą pierwszą koalicję SLD-PSL (1993-97) to już mnie ciarki przez grzbiet przechodzą. Od sprawy ministra Buchacza do afery InterAMS, dofinansowanie BGŻ i parę innych ciekawostek, przy których - uwierzcie mi - wybryki Kaczyńskiego i jego totumfackich to cienizna - to coś każe mi zakrzyknąć gromko: dereguluj waść, wstydu oszczędź!
Komentarze (1)
Wpisy na forum a prawo autorskie Kryminałki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]