Kończysz 26 lat? Rozwiązujemy wszystkie umowy! [MultiBank]
 Oceń wpis
   

logo Multibankmotto na dziś: "Tworzymy przyjazny świat finansów" -- to hasło, które przyświeca MultiBankowi od początku jego działalności. Jednym z jego wyznaczników jest indywidualne podejście do Klientów  (...). Mamy nadzieję, że podczas dalszej współpracy z MultiBankiem będziecie Państwo mieli okazję osobiście się o tym przekonać."

Owo indywidualne podejście w przypadku Lecha -- stałego dostawcy tematów okołobankowych (i nie tylko) -- polega na tym, że jako klientowi MultiKonta Jestem, który dobiega 26 roku życia (co wiąże się z wygaśnięciem umowy), w ramach przekonywania o przyjazności świata finansów, BRE Bank zapowiedział nie tylko zablokowanie operacji wejściowych i wyjściowych, kart płatniczych oraz dostępu do rachunku (ciekawe czy przepadają pieniądze? ;-) ale i zagroził, że dotyczyć to będzie wszystkich innych rachunków. Bo jak rozumieć ostatnie zdanie?
Zobaczcie zresztą sami:

dziwny faks z MultiBanku

Szczerze mówiąc to nie rozumiem takiej polityki. Nawet dla średnio rozgarniętego klienta takie pismo jest raczej nieprzyjemne i skłaniałoby do pożegnania się z bankiem, który zamiast ułatwić życie (ułatwieniem byłoby np. zastrzeżenie w umowie, że po ukończeniu 26 lat rachunek "Jestem" z automatu przekształca się w rachunek innego rodzaju) wzywa do odwiedzin w oddziale lub kontaktowania się z dezinformacją telefoniczną.

Jeszcze zabawniej brzmi zdanie, iż ów przyjazny świat finansów może być szczególnie uciążliwe, jeśli klient posiada inne rachunki prócz owego MultiKonta Jestem -- bo bank najwyraźniej planuje zablokowanie wszystkich kont.
Na logikę, u Boga: skoro umową na czas określony (na dożycie 26 urodzin dokładnie) jest tylko umowa na MK Jestem, to co mają do tego inne rachunki, zwłaszcza te, które nie są ze sobą powiązane (a nie wiem jak mogą być powiązane, bo o ile dobrze rozumiem do Jestem nie można mieć ani MultiMaksa, ani rachunku do funduszy inwestycyjnych)?

Dotąd najwięcej problemów przedsiębiorcy mają z osobami pozbawionymi pełnej zdolności do czynności prawnej, nie każdy bank np. odważa się na ofertę rachunków dla 13-latków. Pierwszy raz jednak widzę, aby osiągnięcie przez klienta 26 roku życia traktowane było jak swoista utrata zdolności do czynności prawnych (a może ubezwłasnowolnienie?).
Na demencję za wcześnie, więc w czym problem?

Komentarze (25)
Refleksje o rocznicy 17 września... Telefon z niespodzianką
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]