MultiBank -- zbłądziliśmy, ale się poprawimy ;-)
 Oceń wpis
   

Otrzymałem odpowiedź od p. Mateusza Żelechowskiego, rzecznika prasowego MultiBanku dotyczącą rzeczy, o których pisałem w Lege Artis jakiś czas temu.

Przypomnijmy (tak piszą wszystkie gazety, napiszę więc tak i ja -- zawsze więcej dostanę za wierszówkę), że chodziło głównie o brak informacji o wprowadzeniu jednozłotowej opłaty za kartę Visa Electron do MultiKonta, o brak informacji o wprowadzeniu nowych Taryf Opłat i Prowizji (15 i 29 maja) oraz o podmianę błędnej TOiP.
(Pytałem też o manipulowanie treścią strony www, ale odpuśćmy ten temat.)

Zacząć muszę od dobrej dla klientów Multi informacji: bank przyznaje, że opłata za kartę VE została wprowadzona bez prawidłowej adnotacji na stronie internetowej, wobec czego bank będzie zwracał kwoty pobrane tytułem prowizji.

Sprawa druga: chociaż nie wiadomo, czy mój pomysł -- podzielenie TOiP na poszczególne produkty (kto widział ten dokument i próbował się przebić przez 120 stron PDF, ten wie o czym mowa...) -- przejdzie, bank postara się coś z tym zrobić, a szczególnie zadbać o czytelność TOiP oraz logiczny podział dokumentów.

Nie będzie także -- to moja interpretacja, ale zasadniczo uważam, że uprawniona -- takich historii w przyszłości. Bank będzie informował klientów w wyczerpujący sposób o wprowadzanych zmianach w zasadach ponoszenia opłat i organizacji usług.

Poniżej pozwalam sobie zamieścić obszerne cytaty z odpowiedzi, jaką otrzymałem od p. Żelechowskiego.

Zacznę od tematu opłaty za kartę w taryfie active. Istotnie taka opłata została wprowadzona przy okazji zmian cen kont osobistych w maju. Dotyczy ona Klientów korzystających już z produktu, dlatego nie ulega wątpliwości, że powinni oni być o tym fakcie należycie poinformowani. Tutaj błąd wynikający z nieuwagi ewidentnie leży po naszej stronie. Postaramy się go naprawić zwracając Klientom pobrane z tego tytułu opłaty i komunikując należycie wdrożoną zmianę.

Jeżeli chodzi o przecinek w tabeli opłat i prowizji przy jednej ze stawek - był to najzwyklejszy błąd ludzki. Bank w żadnym momencie nie naliczał opłaty w wysokości 950 zł. Pobierana była opłata zgodnie z wewnętrzną dokumentacją. Wprowadziliśmy stosowną korektę zapisu (na korzyść Klientów.

Na spotkaniu przedstawiłem Pana uwagi odnośnie zasadności modyfikacji taryfy opłat i prowizji pod kątem produktów. Nie wiem czy ostatecznie będzie ona miała taką formę o jakiej Pan wspominał, ale zgodziliśmy się, że wymaga ona odświeżenia. Postaramy się aby była logicznie podzielona i bardziej czytelna.

Chociaż może zabrzmi to mało wiarygodnie - naprawdę dziękuję za Pana uwagi. W instytucjach dzieje się wiele rzeczy, które z perspektywy osób w nich pracujących zdaje się być przeprowadzonych prawidłowo. Okazuje się jednak, że może pojawić się potknięcie tak jak w przypadku opłaty za kartę debetową.

Zgodnie z deklaracją z mojej poprzedniej wiadomości, zadbamy o to, aby w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji i zmiany nie były komunikowane selektywnie.

PS pytają mnie czasem P.T. Czytelnicy jakie są korzyści wynikające z faktu, że Lege Artis jest pełną gębą zarejestrowanym lubCzasopismem. Chyba już znam odpowiedź...

Komentarze (10)
CodziennikPrawny.pl -- pytania... Wpis nr 675, z 18.06.2009 -- o...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]