MultiKłamstwo
 Oceń wpis
   

W oczekiwaniu na wyjaśnienia rzecznika prasowego MultiBanku w kontekście przedziwnych informacji serwowanych klientom przez ten "jakoś czy jakoś" bank postanowiłem jeszcze raz prześledzić historię komunikatów o zmianach w Taryfie Opłat i Prowizji.

Okazało się, że zwiodło mnie fałszywe przekonanie, że wszyscy chcą mnie zrobić w balona. Wbrew temu, co napisałem kilkanaście dni temu bank poinformował na stronie o wprowadzeniu jednozłotowej opłaty za kartę debetową VE do MultiKonta w taryfie Active. Jest na stronie jak wół: "Inne zmiany w Tabeli Prowizji i Opłat MultiBanku obowiązujące od 5 maja 2009r.: (...) wprowadzenie opłaty za kartę debetową Visa Electron do rachunku MultiKonto ja/my w atryfie Active w wysokości 2 zł miesięcznie z możliwością zwrotu opłaty po dokonaniu kartą transakcji bezgotówkowych w wysokości 500zł miesięcznie".

Poszło na stronę, jak widać, 30 marca, o godzinie 9:39.


Oznacza to, że w sumie musiałbym przeprosić. Jak już nie raz mówiłem: ja Was tutaj, Wielce Czcigodni Czytelnicy, mogę nieźle indoktrynować, ale kłamać nie chcę i nie będę.

Coś mnie jednak, na szczęście, tknęło: czyżbym był aż takim debilem? OK, debilem przecież być nie mogę, wszakże mam wyższe wykształcenie!

Tu możecie pobrać zrzut ekranu poprzedniej wersji komunikatu (i link do strony archiwum). A tu jest zrzut ekranu z dzisiejszego ranka. Super, prawda?

Jąłem tedy spiesznie grzebać w archiwum (ach te internety, nie jeden bank się już na nich wyje***) i co się ukazało moim pięknym acz zdumionym oczom: pierwotny komunikat, datowany na... 30 marca, 9:39 i zarchiwizowany przez Wujka Gógiela 12 maja 2009 r. (a więc tego dnia ta strona wyglądała jeszcze w ten sposób!) był krótszy: bez szeregu ciekawych informacji, które dziś cudem nadnaturalnym wykwitły niczym róża na pustyni! (koniecznie upraszam o kliknięcie tutaj!)

Wniosek? Bardzo proste: co najmniej do 12 maja (późniejszych kopii Wujek Gógiel nie sporządził) MultiBank nie informował klientów w prosty i przystępny sposób o wprowadzeniu m.in. opłaty za kartę debetową.
Dlaczego? Myślę, że to bardzo proste: mając jakieś 400 tys. klientów mogą w ten sposób liczyć na 400 tys. złotych miesięcznie. Wiedza o opłacie spowodowałaby, choćby u części klientów, wiadomy ruch. W ten sposób zachapali wprawdzie tę kasę w maju; ale nikt nie wpadł chyba na to, że po dostrzeżeniu przewału część klientów (w tym niżej podpisany) będzie miała odruch wymiotny (słowem: mam nową zakładkę do książek).

A ponieważ zaczęły się jakieś dziwne telefony, uwagi i reklamacje -- nawet ja sam dzwoniłem z pytaniem dlaczego robią takie numery -- bank postanowił raz-dwa spreparować stronkę. Jak ktoś będzie się dziś czepiał to pokażą: jak nie ma, jak jest i była, i to już 30 marca.

Zapomnieli, że Wujek Gógiel czuwa. 

Komentarze (7)
Pytania do MultiBanku Olgierd na Twitterze ;-)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]