Clarity na Allegro: "kup pan regulamin"
 Oceń wpis
   

Jednym z najciekawszych odkryć 2013 roku -- do którego dotarłem, nie ukrywam, częściowo poprzez dobro, które czynię -- jest najnowsze osiągnięcie stowarzyszenia "Clarity", czyli akcja-aukcja na Allegro pt. "Kup pan Regulamin".

Oto najnowszy sposób na zarobek: już nie trzeba pisać i wnosić pozwów do sądu ochrony konkurencji i konsumenta, aby następnie -- wzorem stowarzyszenia Lexus, którego "Clarity" jest frankensteinowskim potomstwem -- sugerować odpłatne ich cofnięcie.
Wystarczy odpalić dwie aukcje na Allegro, czyli Regulamin, regulaminy sklepów www, tworzenie reg.. oraz Regulamin sklepu, regulamin strony www, regulaminy (każda po 100 sztuk), a tam obiecać gruszki na wierzbie, w rodzaju "W tej aukcji oferujemy regulamin, który realizuje wymóg informacji (zgodnie z ustawą o usługach świadczonych drogą elektroniczną oraz ustawą kodeks spółek handlowych), wymóg wynikający z ustawa konsumenckich, a także wymóg wynikający z ustawy o ochronie danych osobowych. Jest to gotowy wzór regulaminu z dodatkowymi informacjami, przydatnymi, aby nie naruszać obowiązujących norm prawnych" (takie banialuki wypisuje i cuda obiecuje użytkownik kodeksymp3_pl) -- i brać za to po 246 złotych. 

Clarity sprzedaje regulaminy na Allegro

Dla mnie komedia, ale ktoś uwierzył -- w chwili pisania tego tekstu 2 Allegrowiczów kupiło cud-regulamin... -- a przecież regulamin to nic innego jak wzorzec umowy, więc nie da się powiedzieć, że może on być taki sam dla wszystkich przedsiębiorców (dla sprzedawcy żelazek i świadczącego usługi fotografowania na ślubach, dla pośrednika finansowego i dla sklepu z odżywkami). Pójść w takie interesy to jak żywić się całe życie w fast-fódzie... pewnie da się, ale jak długo?

Najlepsze jest to, że p. Adam Marzycki "wzmacnia" ofertę swojego sklepiku z regulaminami swoistą kampanią reklamową, tj. seriami listeli, w których informuje drobnych przedsiębiorców o rzekomych nieprawidłowościach w ich sklepach oraz -- strasząc akcją przed SOKiK-iem -- proponuje, jako tańsze rozwiązanie, kupno na Allegro jego bubla za 246 zł.

Mnie coś mówi, że mamy tu czyn nieuczciwej konkurencji, a ściśle:

  • wprowadzenia klientów w błąd co do pochodzenia oraz przydatności usługi (art. 10 ust. 1 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji);
  • reklamy wprowadzającej klienta w błąd oraz reklamy przyjmującej postać pozornie neutralnej informacji (art. 16 ust. 1 pkt 2 i pkt 4 UoZNK).


PS po napisaniu tego tekstu zgłosiłem nadużycie administracji Allegro, jedna z aukcji już została usunięta przez pracownika. Tak trzymać!

Komentarze (40)
O wyroku skazującym za spam (w... O menedżerach co martwić się na...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]
2017-07-07 00:42
btbt:
"Słynne masło roślinne"
za komuny było masło prawdziwe solone w duzych belach na wage wiec nie pisz głupot
2017-07-04 16:50
Judith:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Czy ktoś tutaj potrzebuje pożyczki na spłatę długów lub długów, jeśli tak, to wystarczy, aby[...]
2017-05-19 17:26
herk:
88 i 14, liczby przeklęte
kolego, masz powaznie nasrane w bani :) jesli chcesz nam to wmawiac to wypierdalaj do egiptu[...]
2017-05-04 14:33
MĄDRY Z MIASTA:
Dlaczego Citibank zachowuje się jak zwykły phisher?
GŁUPI JASIO(A) ZE WSI, naprawdę jest mi bardzo przykro, że tak po chamsku ludzie traktują twoją[...]