O tym jak dziś zostałem w OFE (to nie prima aprilis)
 Oceń wpis
   

wybór między ZUS a OFEPonieważ tematem dnia jest ZUS czy OFE? -- przypomnijmy, że oto dziś otworzyło się pierwsze "okienko transferowe" dla tych, którzy preferują bezpieczeństwo à la ZUS -- czas chyba na podjęcie jakiejś tam decyzji o modelu dalszego zbierania na emeryturkę.

Zainteresowani złożeniem oświadczenia o pozostaniu w OFE za pośrednictwem serwisu ePUAP mogą zapoznać się z krótką instrukcją w serwisie Echelon.pl

Przypominam, bo chociaż wybór między ZUS i OFE uważam za wybór między dżumą a cholerą -- każdy prawdziwy liberał (którym jestem) powie, że prawdziwy wybór brzmiałby: zamierzam się ubezpieczać "po ichniemu" czy "po swojemu" -- wszystko wskazuje na to, że rządowi zdecydowanie zależy na tym, żeby ludzie "wybrali" ZUS (najlepiej przeoczyli albo zignorowali temat, stąd też chyba brak innych informacji, niż jakieś głupawe reklamy), a zatem warto rządowi zafundować pstryczka w nos (co powie każdy anarchokapitalista, którym jestem ;-)

Więc ja chciałem oświadczyć głośno, wyraźnie i uroczyście, że wyboru dokonałem dziś rano, przez platformę ePUAP (bo tak szybciej i nowocześniej) i oczywiście wybrałem OFE (bo na bezrybiu i rak ryba). Wybór to zarówno emocjonalny, ale i racjonalny -- raz, że nie lubię wkładać wszystkich jajek do jednego koszyczka, a dwa, że jeśli jest w tym element loterii, to jest też szansa, że się wygra. Ludzie puszczają całkiem niezłe pieniądze w totka -- czemu nie zaryzykować paru złotych w OFE?

Nie namawiam, nie reklamuję. OFE nie jest idealne (a zapewne ma więcej wad, niż zalet), natomiast ZUS nie tylko nie jest idealny, ale jest też synonimem wady. Moje stanowisko wynika oczywiście z przyczyn niejako genetycznych dla ZUS, czyli przymusowości ubezpieczenia -- jeśli byłby to dobrowolny wybór, mógłbym wówczas zacząć oceniać jego działalność obiektywnie, może nawet doszukiwać się pozytywnych elementów.

Komentarze (17)
O zapowiedzi radykalnych kroków O nieważnej dyrektywie...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]
2017-07-07 00:42
btbt:
"Słynne masło roślinne"
za komuny było masło prawdziwe solone w duzych belach na wage wiec nie pisz głupot
2017-07-04 16:50
Judith:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Czy ktoś tutaj potrzebuje pożyczki na spłatę długów lub długów, jeśli tak, to wystarczy, aby[...]
2017-05-19 17:26
herk:
88 i 14, liczby przeklęte
kolego, masz powaznie nasrane w bani :) jesli chcesz nam to wmawiac to wypierdalaj do egiptu[...]
2017-05-04 14:33
MĄDRY Z MIASTA:
Dlaczego Citibank zachowuje się jak zwykły phisher?
GŁUPI JASIO(A) ZE WSI, naprawdę jest mi bardzo przykro, że tak po chamsku ludzie traktują twoją[...]