Orange.pl: gdzie decyzja UOKiK? gdzie pismo do abonentów?
 Oceń wpis
   

Orange.pl decyzja UOKiK w sprawie reklamacji telefonówTajemnicze sprawy dzieją się ze stroną Orange.pl. Jeszcze wczoraj w stopce wisiał link do decyzji UOKiK nr DDK 32/2008 (polecam kopię strony, stan na 12 września 2009 r., godzina 22:13, to po lewej zrzut ekranu) nakazującej spółce PTK Centertel m.in. zaprzestanie praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów poprzez utrudnianie reklamacji zepsutych telefonów oraz zobowiązują operatora do przesłania indywidualnie do każdego abonenta będącego stroną umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych pisemnego oświadczenia dotyczącego wymiany telefonów na nowe w toku postępowania reklamacyjnego (na ich stronie dokument można jeszcze znaleźć, ale na wszelki wypadek -- bo pewnie długo nie pociągnie ;-) -- linkuję też do zasobów UOKiK) -- a tymczasem dziś ani śladu tego, że jeszcze wczoraj wzmianka o postępowaniu UOKiK tam była, ani też -- jestem abonentem PTK Centertel od jesieni 1998 roku (nie, to nie reklama, to antyreklama ;-) ale mimo to taki papier bym zapamiętał -- śladu rzeczonego oświadczenia w mojej skrzynce pocztowej.

Na skromny odnośnik w stopce strony Orange.pl zwróciłem uwagę jakiś czas temu i chociaż akurat tego rodzaju problemów z operatorem nie mam (nie mam, bo unikam kupowania telefonu od operatora), byłem bardzo ciekaw w jaki sposób PTK Centertel wykona obowiązek nałożony przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Ups, chyba faktycznie mój błąd -- przeglądarka pokazuje różną stronę główną w zależności od tego, czy "pamięta" użytkownika czy nie. Dziwne jednak zatem, że link do decyzji UOKiK nie jest prezentowany "znanym klientom" (jak ktoś ma już ten telefon to niech się nie interesuje?), i druga sprawa: gdzie jest moje pismo?Od wydania decyzji minęło 10 miesięcy, jednak aż do dziś żadnej tego rodzaju korespondencji nie dostałem! (ciekaw jestem czy któryś z P.T. Czytelników Lege Artis, będących także związanych umową terminową z operatorem, otrzymał taki list?)
Myślę, że logistycznie rzecz dałoby się rozegrać bardzo łatwo -- ot, nie dalej jak miesiąc temu Orange rozsyłało do abonentów informację o zmianie regulaminu. Przy okazji można było dołożyć pismo, o którym mówi UOKiK.

Orange.pl gdzie decyzja UOKiK?

Dziwi mnie zatem, że wzmianka o decyzji UOKiK i link do dokumentu spadły ze strony Orange.pl. Może to pomyłka, a może przygotowania do rozesłania pisma? A może pismo zostało wysłane, lecz z jakichś przyczyn ja jego nie dostałem?
Proszę o wpisanie się w komentarzu kogoś, kto takie pismo dostał. Jeśli nikt tego nie potwierdzi, będzie chyba trzeba zapytać rzecznika prasowego TP SA.

Komentarze (11)
Zakaz linkowania do pliku... Nowa definicja spamu (Aukcje.fm)
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]