Uwolnić Tybet -- i sport od oszołomów
 Oceń wpis
   
Czas załatwić dwie sprawy. Ponoć Chińczyki trzymają się mocno, ale ja mam swoje zdanie.

Po pierwsze: dostałem parę listeli z pytaniami -- dlaczego uważam obecny rząd w Pekinie za nielegalny?

Odpowiedź jest prosta -- są jedne Chiny -- Republika Chin (Republic of China, ROC) -- zaś jedyny legalny rząd chiński obecnie znajduje się na uchodźtwie, na wyspie zwanej Formozą.
To, że komunistyczni uzurpatorzy podbili Chiny Kontynentalne i zainstalowali się w Pekinie (następnie zniewalając Tybet, który z Chinami ma tyle wspólnego, ile Warszawa z Priwislanskim Krajem) -- a Bierut raz-dwa uznał te podboje, nie oznacza, że nadal mamy trwać w kłamstwie.

Druga sprawa to bojkot igrzysk organizowanych przez uzurpatorski rząd kontrolujący 99% terytorium Chin.

Na temat samego bojkotu -- odgórnego, zinstytucjonalizowanego "weźcie się i olejmy to" -- zdanie mam, rzecz jasna, negatywne. I zgadzam się, że hipokryzją jest krzyk, że tam źle się dzieje -- i noszenie ciuszków z metką "made in China" albo używanie elektroniki "assembled in Vietnam" (polecam ciekawy tekst w Gazecie nt. popierania reżimu wietnamskiego przez ojczyznę europejskiego nowożytnego socjalizmu).

Przyjmuję natomiast -- nieistotne: pochwalam czy sprzeciwiam się -- indywidualne prawo każdego ze sportowców, dziennikarzy, działaczy, etc. do własnego, prywatnego, nieskrępowanego, głośno manifestowanego bojkotu bądź nie-bojkotu imprezy. Po prostu skoro mamy wolność słowa, to niech będzie wolno głosić sprzeciw wobec tego co uzurpatorska władza w Pekinie robi z podbitym tybetańskim państwem.

I dlatego szlag mnie trafia jak widzę uśmiechniętą buźkę megadziałacza PKOl, pana Piotra "PZPR Polsat" Nurowskiego, który -- czyżby chciał powiedzieć "skoro Bierut uznał, to ja nic nie mogę!"? -- grozi polskim sportowcom dyskwalifikacjami za manifestowanie sprzeciwu wobec chińskim zbrodniom!
Dokładnie tak: zgodnie z najczystszej wody komunistyczną nowomową: "Daję sportowcom, mówię to oficjalnie i publicznie, wolną rękę. Każdy człowiek, a tym bardziej sportowiec, jest osobą wolną. W PKOl nie będzie żadnych lojalek, nakazów, podpisywania dokumentów". Ale równocześnie -- podskoczysz, to wyślemy cię ciupasem do domu. Znaczy się -- spróbuj, to w ryj i do domu. Kto nie z Mieciem tego zmieciem!

Chciałoby się rzec, że zawsze w Ameryce bili Murzynów, ale to przecież partia Pana Nurowskiego grzmiała -- cztery dekady temu! -- kiedy MKOL (wciąż pod rządami Avery'ego Brundage, który miał podobne podejście do organizowania igrzysk przez hitlerowskie Niemcy) zażądał wyrzucenia z amerykańskich ekipy dwóch murzyńskich sportowców, którzy wystąpili w geście Black Power podczas dekoracji po biegu na 200 metrów w Meksyku (1968).

Zgadzam się, że w przed jedzeniem trzeba myć ręce, w teatrze nie smarkać za głośno, ale -- u licha -- wolność słowa to jest wolność słowa. Chyba że jest jeszcze coś takiego jak olimpijska wolność słowa. Kuźwa.

No ale przecież to właśnie w taki sposób doszło do patologii pt. Igrzyska Olimpijskie w Berlinie (1936) oraz odmowa wręczenia medalu Jesse Owensowi przez pewnego kretyna z wąsikiem.

Disklajmer: od popierania ideologii Black Power jestem równie daleki jak od Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, która dopóty kochała Chiny, dopóki kochał ją diadia Stalin -- aż miłość się skończyła pod Ussuri - ale, u licha, wolność słowa to wolność słowa, a nie "ale".)

Zostawiam sprawę bez komentarza. Albo nie -- za cały komentarz niechaj posłuży filmik z YouTube:


PS Obrazek na górze z Pardonu, gdzie znajdziecie ciekawą historię jak powstało logo Igrzysk w Pekinie. ||| Black Power to już ikona ||| Zdjęcie (by Sławek) Piotra Nurowskiego za Wikipedią, bo na licencji cc-by-sa-2.0.
Komentarze (18)
Genius loci Skok na warzywniaki (STOART...

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]