Ogólnopolski Rejestr Firm i inne takie ciekawostki
 Oceń wpis
   

ogólnopolski rejestr firm nie działaPowracając do wątku otrzymywanych przez przedsiębiorców ofert dopisywania ich danych do rejestrów, rejestrowania dziwacznych znaków towarowych czy kupowania "na wszelki wypadek" domen podobnych do już zarejestrowanych -- warto zwrócić uwagę na rozsyłane przez Ogólnopolski Rejestr Firm propozycje-niepropozycje wpisania informacji do elektronicznego rejestru prowadzonego na stronie www.ogolnopolski-rejestr-firm.pl (nie mylić z Ogólnopolskim Rejestrem Firm -- orf.pl).

Dokument, który niedawno otrzymała spółka Business Ad Network, a który pozwalam sobie zaprezentować poniżej, wygląda -- jakby na to nie patrzeć -- jak klasyczne pismo z sądu: jest wzmiankowany "Sąd Rejonowy we Wrocławiu" (ale jaki?), jest numer w rejestrze KRS, jest drobnym maczkiem przepisany przedmiot działalności spółki.

Jest też kwota -- dokładnie 650 złotych, należne tytułem wpis/opłata za publikację. Dokładnie tyle, ile za wpis do Krajowego Rejestru Sądowego trzeba zapłacić sądowi. OK, sądy nie są na vacie, więc inicjatywa Ogólnopolskiego Rejestru Firm jest droższa o 22% właśnie.

Popatrzcie zresztą sami (tu można pokukać na PDF, a poniżej zrzut ekranu):

Ogólnopolski Rejestr Firm wpis do rejestru

Jeśli ktoś mi powie, że Ogólnopolski Rejestr Firm zs. przy ul. Rzymowskiego 53 w Warszawie nie żeruje na naiwności ludzkiej -- formularz jak z sądu, kwota jak z sądu (nie każdy przedsiębiorca będzie wiedział, że opłaty sądowe nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług) -- to roześmieję mu się w twarz.

Zwłaszcza, że po wklepaniu podanego adresu internetowego -- wczoraj strona http://ogolnopolski-rejestr-firm.pl/ wyglądała tak samo jak dziś ("Strona jest w trakcie niewielkich zmian prosimy o zrozumienie z poważaniem Ogólnopolski Rejestr Firm.") -- dostajemy informację o niewielkich zmianach. I nic tam nie ma. (Na samej górze zrzut ekranu dla potomności).

A na zakończenie, przy okazji niejako -- bo mi temat wisiał, a jest okazja, żeby go podłączyć -- chciałem też uczulić P.T. Czytelników na różnego rodzaju płatne systemy informacji biznesowej. Mieliśmy niedawno sposobność przetestować takie rozwiązanie (nazwy nie podam, aczkolwiek nie trzeba być bardzo bystrym, by odgadnąć o kogo chodzi) i -- ręka, noga, mózg na ścianie.

Oto co raport ma do powiedzenia o zarządzie Money.pl sp. z o.o.:

bzdury o rskładzie zarządu Money.pl

Nie wiem kim jest Pan Radosław Matiakowski (co nie zmienia faktu, że serdecznie Go pozdrawiam), ale -- do stu tysięcy kartaczy! (wybaczcie wulgaryzm...) -- osoba taka nie jest, nie była i nic nie wskazuje na to, aby miała być prezesem zarządu Money.pl sp. z o.o. (równocześnie pozdrawiam Arka).

A wiecie co jeszcze jest fajne? Że jak się o jakimś niewiarygodnym i nierzetelnym przedsiębiorcy coś napisze -- że nierzetelny jest i niewiarygodny -- to się od razu do usługodawcy sypią wezwania do usunięcia i zrekompensowania.

Komentarze (10)
Anonimowe żądanie udostępnienia... Głupia pomyłka w formularzu...
1 | 2 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]