Nabiciwmbank.pl kontratakują
 Oceń wpis
   

Czapki z głów. Muszę powiedzieć, że -- niezależnie co myślę o mBanku i jego "poważniejszym" kuzynie -- rozmach akcji konsumenckiego protestu przeciwko działaniom BRE staje się czymś realnie fenomenalnym. To, co dziś zaczęło środowisko skupione wokół serwisu Nabiciwmbank.pl, to naprawdę coś ciekawego.
Pojawienie się w trzech dużych miastach antyreklam banków (polecam z zdjęcie pod wpisem na blogu Macieja Samcika), do których ludzie mają pretensje jest dla mnie bardziej realne, niż cały cyrk z "twitterową rewolucją" odmienianą przez wszystkie przypadku przez kreatorów wirtualnej rzeczywistości, a wyśmiewana przez realnie stąpające po świecie media (oraz, przyznać trzeba, innych kreatorów).

Mniejsza z tym co może zrobić z tym kierownictwo BRE Banku oraz dziennikarz Gazety Wyborczej, którego zdaniem autorzy kampanii przekręcili tezy z jego artykułu. Powiedzmy sobie szczerze: to, że kierownictwo BRE było zaskoczone operacją, ponieważ "Nie dalej jak poprzedniego dnia odbyło spotkanie przedstawicieli mBanku i Multibanku z grupą niezadowolonych klientów. -- Wydawało nam się, że negocjacje są na dobrej drodze. A tymczasem dostaliśmy strzał w plecy" jeszcze nic nie oznacza.

Mam ja swoje własne doświadczenia jeśli chodzi o załatwianie tego rodzaju spraw: faktycznie jest super miło i w każdym można odnieść wrażenie, że wszystko jest już wyjaśnione, ale -- czy to korporacyjne tryby nie zatrybiły, czy też wychodzi się z założenia, że pewne rzeczy lepiej przemilczeć (po się publicznie przyznawać i ludzi denerwować?) -- i tak wszystko zostaje po staremu.

Niezależnie zatem od tego co myślę o "pokrzywdzonych" umowami hipotecznymi oraz niezależnie od tego co myślę o samym BRE Banku, cała akcja propagandowa po prostu mi się podoba: proste metody, czytelny przekaz, jest zainteresowanie mediów, nie ma ąę i wypowiedzi gurów od społeczności w rogowych oprawkach -- jak dla mnie bomba.

EDIT [24 czerwca 2009 r.]: Jak widać zarząd BRE naprawdę nie umie sobie radzić z tego rodzaju problemami. Takie jest moje zdanie.

Komentarze (23)
TK: ustawa o CBA nie do końca OK Wyjaśnijmy sprawę...

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]