Saga rodu Listkiewiczów
 Oceń wpis
   

Najnowszy cyrk pt. minister sportu (ki diabeł?? czy nie czas już zlikwidować centralny urząd d/s gry w palanta i cymbergaja?) odważną grą doprowadza do zawieszenia zarządu PZPN i powołania komisarza o tyle mnie nie bawi, o ile jest nudny i/bo przewidywalny jak polski współczesny film fabularny. Minister Drzewiecki pokazał się jako twardy człowiek tego rządu, tupnął nóżką, a teraz pewnie -- dla dobra przyszłości polskiej piłki i kibiców -- skłoni Trybunał Arbitrażowy przy PKOl do cofnięcia decyzji i przywrócenia na stanowisko p. Listkiewicza i jego komilitonów.

Owszem, trudno będzie przyznać się, że ustąpiło się pod wpływem nacisków FIFA i UEFA, które -- zgodnie z zasadą, iż ręka rękę myje -- murem stoją za kierownictwem polskiej federacji. Zawsze jednak można będzie powołać się na nieprawidłowości proceduralne, o których ciekawie pisze w swojej analizie mec. Krzysztof Kluj (czytajcie ostatni akapit). Jakbym był zwolennikiem spiskowej teorii dziejów, zapytałbym: a może specjalnie zadziałano w sposób urągający procedurze, aby błysnąć odwagą i bezkompromisowością w świetle fleszy, a następnie z żalem westchnąć 'znów spartolona robota' i przywrócić status quo ante?

Z drugiej strony myślę, że wielu -- niekoniecznie cynicznych sceptyków -- powinno być całkiem szczęśliwych, jeśli wywalą nas z eliminacji do Mistrzostw Świata 2010 roku. Raz, że w ten sposób reprezentacja oszczędzi sobie wstydu, a piłkarze przykrości (co lepsi będą mogli skupić się na grze w klubach; reszta sobie posiedzi na ławkach rezerwowych albo trybunach). Dwa, że już dziś będzie można wskazać winnego nieszczęścia i tym razem nie będzie to angielski sędzia: wiadomo, że Polska byłaby mistrzem świata, gdyby nie niesprawiedliwe federacje światowa i europejska.

A jeśli zabiorą nam Euro 2012? No i co z tego, przecież i tak jesteśmy w czterech literach. Lepiej przerwać to już teraz, nie brnąć głębiej w opary absurdu.

Komentarze (2)
Interwencyjny skup upadłych banków Nieobecność oskarżyciela...
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]