Davos jest nudne, minister Nowak jest ciekawy
 Oceń wpis
   

Kościółek w Zieleńcu

cytat miesiąca: "Nie wiem dokładnie co prezydent będzie robił w Davos, szczerze powiedziawszy to nudna impreza. Nie zajmuję się tym wyjazdem, odpuściłem sobie to w tym roku" -- minister Sławomir Nowak w wywiadzie dla Money.pl

cytat weekendu: "słowa, które miałem wypowiedzieć" -- minister Nowak w oświadczeniu nadesłanym do Money.pl

 
Przeczytawszy wywiad Andrzeja Zwolińskiego z ministrem Nowakiem pomyślałem sobie, że może wreszcie trafił się nam polityk, który potrafi -- choćby w banalnej sprawie -- powiedzieć bez owijania w bawełnę co myśli o tym całym blichtrze. Ja też nie wiem co prezydent może robić w Davos (domyślam się jednak, że zamiast nart chętniej wziąłby flintę) -- nie wiem nawet co ja sam bym tam robił, jakby mnie tam zaniosło (wyjąwszy zwiedzanie pięknej jak sądzę okolicy). Nie dziwię się zatem, że i inne media podjęły temat -- i Sławomir Nowak był dość chętnie w ostatnich dniach cytowany przez prasę.
Wyszło mi też, że prawdopodobnie Nowak postanowił być tym politykiem (średnio-młodszego pokolenia), który ma odwagę pójść ździebko pod prąd standardowej sztampie.

Tym większe zdziwienie, że po 2 dniach minister Nowak zdecydował się on na przysłanie do redakcji oświadczenia, w którym nie dość, że stara się odkręcić swój lapsus (bo w sumie okazuje się, że był to lapsus -- polityk nie zaprzecza swoim słowom, ani ich nie prostuje -- za to posuwa sę to zmyślnej konstrukcji "słowa, które miałem wypowiedzieć"), to jeszcze wpada w szaro-bury ton sponiewieranego i zmanipulowanego przez hienę-żurnalistę. 

OŚWIADCZENIE

W związku z zamieszczoną przez portal Money.pl, moją, wypowiedzią dotyczącą 41. Światowego Forum Ekonomicznego w Davos oświadczam, że moje słowa zostały przeinaczone i zmanipulowane. Portal cytuje słowa, które miałem wypowiedzieć, bez mojej autoryzacji. Dziennikarz nie poinformował mnie, że ma zamiar cytować cokolwiek z naszej rozmowy. Poinformowałem jedynie, redaktora Money.pl, że nie mogę udzielić mu żadnej informacji o Davos, gdyż nie prowadzę tego projektu. Traktuję to jako oczywiste naruszenie zasad rzetelności dziennikarskiej. Wobec powyższego proszę o wycofanie nieautoryzowanego cytatu z publikacji w serwisie Money.pl oraz zamieszczenie niniejszego oświadczenia. Sugerowanie w tekście poprzez zestawienie nieautoryzowanych fragmentów nieoficjalnej rozmowy, że deprecjonuję udział Prezydenta W ŚFE w Davos jest krzywdzące i uderza w moje dobre imię. Wyrażam swój żal z zaistniałego faktu.

Sławomir Nowak

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

Cała sytuacja i straszna jest, i śmieszna. Rzecz jasna pan Nowak wiedział, że rozmawia z dziennikarzem, i to nie przy herbatce, ale w celach że tak powiem zawodowych (to był po prostu wywiad). Skoro tak, to powinien wiedzieć, że wywiadów udziela się zasadniczo w celu ich publikacji, zaś osobie indagowanej przysługuje, owszem, prawo autoryzacji jej cytowanych słów -- ale nie ma czegoś takiego jak obowiązek przeprowadzenia autoryzacji (bądź też chociaż obowiązek zaproponowania autoryzacji).
Powinien to wiedzieć szczególnie dobrze taki polityczny wyjadacz jak min. Nowak, jednak najwyraźniej albo go poniosło, albo... sam już nie wiem co.

Podczas krótkiej narady poświęconej oświadczeniu Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP przekonywałem, że powinniśmy zażądać dymisji ministra Nowaka. Sądzę, że czas już bowiem nadszedł, by obalać rządy, premierów i ministrów, którzy nie tylko nie umieją trzymać się własnych obietnic, ale nawet nie umieją trzymać języka za zębami -- za co obwiniają otoczenie. Stanęło na tym, że puściliśmy oświadczenie, a prezydent Komorowski niechaj się dalej męczy ze swoimi doradcami.

PS na zdjęciu Zieleniec wprawdzie, nie Davos.

Komentarze (3)
Bloger skazany na zakaz pisania... 7 z tygodnia (XVI)
1 | 2 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]