Woliera à la Orange (jedenaście ptaków Lao Tse)
 Oceń wpis
   

logo OrangeCiekawostka podpatrzona u Sławomira Wilka: jak już chce się coś kupić w sklepie internetowym Orange.pl to lepiej przyjść z prawnikiem. Ale nie takim zwykłym -- koniecznie z takim lepszym.

PTK Centertel, pomna chyba moich wypominek (por. Orange też spamuje, Orange: spamujemy bo nie umiemy inaczej oraz Orange.pl: gdzie decyzja UOKiK? gdzie pismo do abonentów? -- nota bene chciałem zauważyć, że odnośnik do decyzji UOKiK już się pojawił, także po zalogowaniu) postanowiła przeskoczyć konkurencję także w dyscyplinie pt. "co nam trzeba obiecać".

Czegóż tam nie ma? Oprócz potwierdzenia, że się zna i rozumie regulamin zakupów via internet, zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu weryfikacji płatności oraz wystąpienia do innych operatorów z jakimiś tam pytaniami -- te dwa ptaszki są obowiązkowe -- można jeszcze: wyrazić zgodę na: (3) przesyłanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej, (4) zamieszczenie danych w spisach abonentów, (5) przetwarzanie danych transmisyjnych w celu świadczenia "usług o wartości wzbogaconej" (WTF??), (6) przetwarzanie danych w celach marketingowych, w tym usług finansowych i ubezpieczeniowych (no tak, powinien wreszcie ruszyć projekt z Lukasem), (7) udostępnienie danych osobowych pozostałym spółkom TP, w celu marketyzowania klienta, (8) przetwarzanie danych osobowych (w tym numeru karty płatniczej) na podst. art. 161 ust. 3 prawa telekomunikacyjnego, (9) korzystanie przez Centertela z automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (10) przetwarzanie danych transmisyjnych dla "celów marketingu usług telekomunikacyjnych" (WTF?), (11) na sporządzenie przez operatora kserokopii lub odpisów przedstawionych dokumentów...

Łącznie jedenaście klauzul, oświadczeń, ptaszków... Zobaczcie zresztą sami:

Orange ma hopla jeśli chodzi o oświadczenia "wyrażam zgodę na..."

Chciałem po tej wyliczance błysnąć jakimś bon-motem, może znaleźć jakieś chińskie przysłowie trafnie puentujące ową ostrożność -- jestem pewien, że o jedenastu ptakach na uwięzi mówił coś Lao Tse -- ale wypompowałem się samym przebrnięciem przez te klauzule.

PS uprzedzam pytania o to, gdzie można to wszystko zobaczyć na wolności -- jestem pewien, że najsamprzód trzeba coś od PTK Centertel kupić.

Komentarze (9)
Egzegeza teleologiczna 260000000 dokumentów miesięcznie
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]