Recepta na felieton
 Oceń wpis
   

koniec żarówek edisonówekOtrzymuję sporo korespondencji z pytaniami od P.T. Czytelników o receptę na dobry i prosty, acz chwytliwy felieton. Mój schemat jest prosty: weź jakiś biuletyn urzędowy albo publiczną wypowiedź jakiegoś biurokraty czy polityka (może być mix), ewentualnie kolejny plan uczynienia świata jeszcze lepszym i wspanialszym, spróbuj to opisać i zrozumieć... -- śmiech gwarantowany.

Przykład: Unia E. kazała, więc wycofujemy "żarówki-edisonówki", bo są złe, bo żrą prąd, którym moglibyśmy ładować nasze elektryczne superauta. Już niedługo nie będzie można kupić żadnej żarówki starego typu...
...wróć, to już było!...

Teraz będzie szło tak: być może już niedługo Unia E. zakaże sprzedaży energooszczędnych świetlówek, bo są złe i szkodliwe dla zdrowia. Wszystko przez to, że zawierają rtęć, a rtęć -- przecież nie minęły jeszcze dwa lata odkąd zakazano sprzedaży rtęciowych termometrów -- to śmierć. Obowiązkowo będziemy musieli wymienić je na stare lampki, co oznaczać będzie, że wygrani cisi, którzy zachomikowali trochę na zapas.
(Uprzedzam uważnie czytających podlinkowane teksty: tak, wiem, że na razie to tylko erupcja jakichś eurobiurokratów, od gadania o tym, że "uprawia politykę symboli, która nie służy ani ochronie klimatu ani zdrowiu ludzi" do choćby skasowania głupiego zakazu droga daleka -- ale już do wprowadzenia kolejnego zakazu wcale nie musi być aż taka daleka...)

Jak widać prosty schemat znów zadziałał. Ja mam kolejny napisany na kolanie (dosłownie) ale całkiem felieton (w dodatku mam w nim rację), zaś Bruksela/Strasburg/Luksemburg się dobrze bawi -- za naszą kasę: najpierw zabronić, teraz zakazać nakazanego... szkoda słów...
I te stanowiska: szef Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii PE oraz wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego -- jedna z czternastu wiceprzewodniczących, dla ścisłości i precyzji.

Komentarze (11)
"Sąd nakazał przeprosić" Odpowiedź Urzędu Miasta na temat...
1 | 2 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]