ORF Ogólnopolski Rejestr Firm znów w akcji
 Oceń wpis
   

to nie jest ten Ogólnopolski Rejestr FirmPo przeszło trzech latach na łamy Lege Artis wraca temat Ogólnopolskiego Rejestru Firm... w którymś tam swoim wcieleniu. Swego czasu znany z "publikacji/przechowania" danych o przedmiocie działalności przedsiębiorcy przepisanych z Krajowego Rejestru Sądowego -- za skromne 650 złotych netto -- ostatnio zaczyna atakować, jako Ogólnopolski Rejestr Firm sp. z o.o. z siedzibą w Koszalinie (cechy szczególne: KRS nr 339104, siedziba w Koszalinie, pięć tysięcy kapitału, 26-letni prezes Piotr Wiktor Lesisz).

Po raz kolejny wyjaśnić warto (pamiętam ówczesny kontakt ze strony "FDF Firma dla Firm"), że operator serwisu http://ORF.plnie ma nic wspólnego rozsyłaniem ofert publikacji znaków towarowych rozsyłanych przez ORF Ogólnopolski Rejestr Firm!

Tym razem oferta obejmuje publikację znaku towarowego w wersji pliku pociągniętego z bazy Urzędu Patentowego RP w informacyjnej bazie graficznych znaków towarowych www.orf-rejestr.pl (jest też informacyjna baza tekstowych znaków towarowych) -- za jedyne 3025,80 złotych.

Poza tym znany schemat oraz coś w rodzaju wyłączenia odpowiedzialności: "publikacja znaku towarowego w rejestrze ORF Ogólnopolski Rejestr Firm nie ma żadnego związku z postanowieniami zatwierdzonymi w publicznym rejestrze i nie prowadzi również do powstania lub przedłużenia ochrony znaku" (brzmi troszkę jakby pisało to dziecko, ale co tam).

A tak wygląda to w naturze:

ORF Ogólnopolski Rejestr Firm znak towarowy pismo do zapłaty

Jeśli mnie zapytacie -- czy to oszustwo? odpowiem: na pewno nie. Jeśli spytacie -- czy to nieuczciwe? moim zdaniem: niekoniecznie; ale na pewno też nie do końca uczciwe. Na pewno też bardzo denerwujące, bo po pierwsze nie ma nic gorszego jak zapłacić trzy tysiące za coś, co kompletnie pozbawione jest wartości, a po drugie -- to efekt skali w jakiej działa ORF Ogólnopolski Rejestr Firm -- nie ma gorszego jak odebrać cztery tysiące telefonów, często pewnie od wkurzonych ludzi. Co musiało dziś spotkać Państwa z FDF Firma dla Firm, którzy mają pecha, bo prowadzą... Ogólnopolski Rejestr Firm ORF.pl... (wyrazy ubolewania).

Słowem: nie płacić, papiery do koszalina (ale nie do prokuratury w Koszalinie -- moim zdaniem nie ma to najmniejszego sensu).

Komentarze (4)
O tajnej pożyczce udzielonej... O prasie, co ma i nie ma...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-12-10 14:51
Kancelariaprawna24h:
Odpowiedzialność za transakcje dokonane kartą kredytową
Ciekawe informacje o nieautoryzowanych transakcjach i pomoc w odzyskaniu pieniędzy od banku[...]
2017-12-06 13:17
Fred Joseph:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Czy szukasz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na spłatę rachunków, dlatego[...]
2017-11-29 20:56
James Roland:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Jestem James Roland, z Polski. Kilka miesięcy temu moja firma poniosła wielką stratę. Niedługo[...]
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]