"Mamy durnia za prezydenta"
 Oceń wpis
   
No i stało się. Wprawdzie za osławionym raportem tow. Maciarenkowa nie poszły wnioski do prokuratury - autorzy raportu zamiast wskazać przestępców zajęli się ujawnieniem sposobu ulokowania agentury (tutaj możecie się Państwo zapoznać z moją oceną polityczną zjawiska) - to jest już jeden wniosek do prokuratury.
Przyjaciółka Pana Premiera i bliski współpracownik Pana Prezydenta złożyli doniesienie na Lecha Wałęsę, bo ten powiedział w telewizji, iż "mamy durnia za prezydenta". Sadzali Wałęsę komuniści, chce posadzić i obecna ekipa. A co, mają być gorsi?

Moje zdanie na temat karania ludzi za słowa - wytaczania armat przez organy ścigania, nasyłania policji - Moi Najwierniejsi Czytelnicy znają. Obrażony ma prawo wezwać obrażającego na ubitą ziemię (jeśli bliski jego sercu jest Polski Kodeks Honorowy) albo wytoczyć mu powództwo cywilne (jeśli ma troszkę więcej czasu), ale niedopuszczalne jest otaczanie palisadą prawa karnego jakichkolwiek osób, nawet jeśli są to najbardziej zasłużone dla Narodu Polskiego osobistości - jak Lech Aleksander Kaczyński.

Pisałem już kiedyś o tym na moim hadkorowym blogasku (tu i tu) i nie zamierzam zmienić zdania za żadne skarby świata: nawet jeśli nie podoba mi się palenie flagi albo mówienie o dygnitarzach per "idiota", to - nie wdając się w to, czy vox populi aktualnie wyniósł do Pałacu profesora czy debila - niech urażony idzie sam do sądu a nie uruchamia aparatu represji. (OK, zaraz usłyszę, że to nie Pan Prezydent się uniósł, lecz dwójka posłów - tak samo mówiło się przy sprawie Huberta z Dworca - na wszelki wypadek już pękam ze śmiechu.)
Od tej reguły nie powinno być wyjątków. Skoro jesteśmy równi wobec prawa, to dlaczego za znieważenie prezydenta grozi wyższa kara niż za znieważenie Olgierda Rudaka? Dlaczego w sprawie prezydenta będzie interweniować prokurator a w mojej pies z kulawą nogą się nie ruszy?

Osoby sprawujące władzę nie powinny podlegać szczególnej ochronie. Władza może być krytykowana nawet w ostry, nieprzyjemny dla niej sposób, zwłaszcza, jeśli ocena ta polega na swobodnej opinii (jak w tym przypadku), a nie polega na rozpowszechnianiu nieprawdziwych informacji (hłe hłe, właśnie sobie wyobraziłem dowód prawdy w tej sprawie...) Takie jest moje zdanie, nie musicie Państwo jego podzielać.
Dopóki do tego nie dojrzejemy,  dopóki nie pojmie tego posłanka Szczypińska i poseł Karski, nie ma co mówić o wolności słowa w Polsce.

Ciekawym Państwa opinii. Czekając na setki komentarzy pozwalam sobie puścić filmik pokazujący co Lech Wałęsa powiedział o Lechu Kaczyńskim.


yle="left: 0px ! important; top: 12px ! important;">

PS tytuł wpisu dałem w cudzysłowie, żeby było, że to cytat, a nie moja opinia. Chcę jeszcze troszkę dla Państwa popisać, nie tylko na zwitkach papieru przemycanych w spleśniałym chlebie.
Komentarze (30)
Przegląd prasy www Kara za brak rejestracji tytułu...
1 | 2 | 3 | 4 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]