Kiedy aresztowania w NFZ? ;-)
 Oceń wpis
   

cała prawda o ZUS70% Polaków ma dość fikcji pt. "publiczna służba zdrowia i ubezpieczenia zdrowotne" -- wynika z ankiety przeprowadzonej przez Money.pl (pozdrawiam zaprzyjaźnioną redakcję ;-) -- a ja się zastanawiam: ciekawe jak wyglądałaby podobna ankieta dotycząca Zakładu Ubezpieczeń Społecznych -- gdyby ją przeprowadzić po wczorajszych zatrzymaniach w ZUS?

Truizmem jest zdanie, że system oparty na finansowaniu wypłat z bieżących wpłat skaperowanych pod przymusem płatników (Trystero pisze, że prezes ZUS powinien iść siedzieć za nielegalną piramidę finansową; polecam też ciekawy tekst u JKM) -- dotyczy to zarówno ubezpieczenia emerytalnego jak i zdrowotnego -- wydolny i efektywny na dłuższą metę być nie może.
Ankietowani Czytelnicy Money.pl już to wiedzą (jeszcze raz zachęcam do zapoznania się z wynikami badania) -- a ja się zastanawiam: czy wiedza ta dotrze do najwyższych czynników państwowych dopiero wtedy, kiedy będzie już za późno, czy jednak jest szansa przejrzenia na oczy?

Śmieszą mnie też głosy oburzenia polityków i dziennikarzy, którzy mówią, że skandalem jest obsadzanie stanowisk kierowniczych w zusach, enefzetach itp. biurokratycznych strukturach z klucza partyjno-politycznego ("czyim człowiekiem był Sylwester R.?"). Jak świat światem wszystkie te instytucje powstają przede wszystkim po to, aby ktoś mógł się wykazać, a jeśli komuś się wydaje, że wpuszczenie tego państwowego szamba w koryto kodeksu spółek handlowych coś zmieni, to niech mi wierzy: nie zmieni. Zawsze bowiem może się okazać, że kolejny Staszek będzie chciał się sprawdzić w biznesie.

Jak temu zaradzić? To proste: skoro rację miał Kisiel (dla mnie ta wypowiedź jest aksjomatem) mówiąc, iż socjalizm to ustrój, w którym ludzie bohatersko przezwyciężają trudności nieznane innym ustrojom (jak komuś nie pasuje, niech sobie zamiast "socjalizm" wstawi "biurokracja"), trzeba po prostu skasować te wszystkie zusy i enefzety, zlikwidować przymusowe ubezpieczenia państwowe (ale i prywatne: ustawa, która nagania kasę OFE jest nie mniej niemoralna jak owa państwowa piramida finansowa -- stąd na postawione w ankiecie pytanie "w jaki sposób państwo powinno zachęcać do prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego?" odpowiadam: w żaden) i pozwolić wreszcie ludziom decydować o sobie, o swoim życiu i o tym, czy chcą pracować do końca swego żywota, czy na starość żyć z oszczędności -- nie zaś z jałmużny łaskawie rzuconej przez następców Sylwestra R.
To samo tyczy się systemu opieki zdrowotnej.

Komentarze (39)
Autoryzacja wypowiedzi [prawo... Ministerstwo Kultury (tytuł...
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]