Ein Bier, Ein Brauerei, Ein Trademark
 Oceń wpis
   
Twarda ochrona znaków towarowych, wzorów i haseł UEFA będzie tym, co wyróżni polsko-ukraińskie mistrzostwa. Pod względem ochrony znaków towarowych, wzorów oraz wyłączności dla sponsorów UEFA i mistrzostw będziemy skuteczniejsi niż Austriacy i Szwajcarzy, którzy organizują Euro w tym roku (cytat stąd, huragan braw i wiwatowania z taśmy).

Nie, Drodzy Państwo, to nie preambuła Ustawy Norymberskiej ani przemówienie il Duce, to tylko doktryna Ein Bier, Ein Brauerei, Ein Trademark dumnie wygłoszona przez mec. Tomasza Zahorskiego ze spółki PL2012 sp. z o.o. (najpierw zdębiałem, bo pierwsze co mi się rzuciło w oczy to jakiś napastnik Górnika Hindenburg, ale okazało się, że w jest osoba o takim nazwisku w kancelarii Chałas i Wspólnicy -- btw domenę to mają jak blokersi... CHWP.PL).

Rzecz w tym, że skoro 'nasze' Euro 2012 (o których od razu pisałem, że ich nie będzie, czemu nikt nie chciał się ze mną założyć?) -- skoro nie może być najlepsze organizacyjnie, skoro nie będzie autostrad, zamiast stadionów futboliści będą mieli do dyspozycji klepiska porośnięte zeschłym zielskiem, to niech chociaż będzie maksymalnie paranoiczne. My będziemy chronić trademarki.

Zgodnie z zapowiedziami Pana Zahorskiego podczas mistrzostw (które i tak się nie odbędą) będzie można pić piwko z tego tylko browaru, który wyłoży dostatecznie dużo kaski i zostanie oficjalnym sponsorem imprezy. Nie, nie chodzi o to, żeby komuś zepsuć smak (wiadomo, że najwięcej kasy na promocję mają producenci największego szitu -- będę zachwycony, jeśli miano to dostanie np. Warka Strong czy inna lura).

W praktyce sprowadzi się to także do tego, że... nie dostanie licencji na publiczne pokazywanie spotkań lokal, w którym serwowane będzie inne piwko, niż najoficjalniejsze. Żegnajcie porykiwania i oblewanie się browcem w cieniu parasola z napisem na Ż., żegnajcie wzruszenia cicho przeżywane ze szklaneczką Pilsnerka w łapce... PL2012 zapewni Wam jeden, jedyny -- dla wszystkich -- smak goryczki.

Osobną sprawą jest strona internetowa spółki PL2012 sp. z o.o. (2012.org.pl), na której brak informacji, o których mowa w art. 206 ksh, co oznacza, że zarząd kwalifikuje się do grzywny w wysokości 10 tys. złotych (art. 595 par. 1 ksh) -- czyżby szewc znów bez butów chodził??(Nawiasem mówiąc spodziewam się niezłej aferki -- Gazeta pisze, że tradycyjnie silny w tej branży jest Calrsberg, jednak warto pamiętać, iż sponsorem polskiej reprezentacji jest Tyskie... kufle pójdą w ruch!)

Sportem w dzisiejszym wydaniu interesuję się coraz mniej (ach, nikt mi nie odbierze meczu Śląska z 'tamtym' Widzewem, kiedy nasi wygrali 2:1 -- mimo czerwonej kartki dla Sybisa), troszkę odrzuca mnie na megabiznesowe podejście (nie mówiąc o robieniu herosów z grajków...)
Pamiętam też historię z ostatnich zimowych igrzysk, kiedy organizatorzy taśmą klejącą zalepiali widzom logo na odzieży -- żeby kamera nie chwyciła i w świat obraz nie poszedł -- oraz naszą sprawę 'esemesów na siatkarzy', które wysyłać mogli tylko abonenci Polkomtela.

Rozumiem postawę organizatorów i federacji, która żyje z kasy od sponsorów, więc musi robić im dobrze. W tym łańcuchu pokarmowym szary kibic jest na szarym końcu, widać to choćby po fakcie, że tradycyjnie biletów na mecze starcza dla VIPów, sponsorów i gości sponsorów, zaś dla przeciętnego Polaka-szaraka -- nie starcza.
Ale tak ortodoksyjne podejście kłóci mi się jakoś z wizją sportu przyjaznego, dla każdego, ze wspólnym przeżywaniem (ładnie napisałem? bo jak rzeczniczka prasowa Grupy Żywiec to się chyba nigdy nie nauczę...)

No dobra, dość utyskiwania, czas zakasać rękawy i brać się do roboty, podobnie jak biorą się do roboty panowie ze spółki PL2012 sp. z o.o.

Na zakończenie coś jeszcze dla ubawu, oto jak szpece z PL2012 przyjmują te dwa nagie miecze jako rękojmię zwycięstwa.
'Pracownicy spółki PL2012 już teraz twierdzą, że mistrzostwa Europy w 2012 r. pod wieloma względami będą lepiej zorganizowane niż tegoroczne czerwcowe w Austrii i Szwajcarii. - Im zabrakło koordynacji. Austriacy przyznają, że z powodu jej braku zmarnowali sporo wysiłku różnych miast. Uzyskali też zbyt mało w negocjacjach z UEFA. U nas będzie inaczej - zapewnia Marcin Herra, prezes PL2012. - Do Euro zostały cztery lata, a już teraz wiemy, co chcemy zrobić.'

A o co chodzi? Otóż -- uwaga, Warszawiaków i Warszawianki proszę o podkręcenie ostrości -- jesteśmy lepsi w tym, że już w 2012 ma być u Was druga nitka metra. Wiedeń jest gorszy od Warszawy, bo... takie metro, które podjeżdża pod stadion już ma.
Ironii tej wypowiedzi nie muszę chyba nikomu tłumaczyć.

Mało tego, Klagenfurt ma małe lotnisko -- 'mniejsze niż jakiekolwiek miasto organizujące Euro 2012 w Polsce. Miał jednak szczęście. Wylosował Polaków, Niemców i Chorwatów, którzy mają blisko i przyjadą samochodami czy pociągami' -- podczas gdy miasta, które będą (nie)organizatorami naszego Euro mają lotniska większe.
No tak, ale Celowiec ma -- podaję za Wikipedią -- coś kole 100 tys. mieszkańców -- więc tamtejsze lotnisko możemy porównywać tylko do tego w Koszalinie.P.S. Na zdjęciu... nie, to nie grunwald partii, której nazwy przez grzeczność nie wymieniam. To tylko zalążek Polskiego Stadionu w Polskim Wrocławiu (fot. Tomek Brankiewicz/Money.pl).
Komentarze (0)
Trybunał daje nam troszkę więcej... Kilka zdań o stronach...

Komentarze

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-12-10 14:51
Kancelariaprawna24h:
Odpowiedzialność za transakcje dokonane kartą kredytową
Ciekawe informacje o nieautoryzowanych transakcjach i pomoc w odzyskaniu pieniędzy od banku[...]
2017-12-06 13:17
Fred Joseph:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Czy szukasz pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub na spłatę rachunków, dlatego[...]
2017-11-29 20:56
James Roland:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Jestem James Roland, z Polski. Kilka miesięcy temu moja firma poniosła wielką stratę. Niedługo[...]
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]