Jaskółki dwie
 Oceń wpis
   
Parę osób zwróciło mi uwagę, że najlepiej wychodzą mi złośliwości i drwiny z biedaczków, którzy albo źle prawo piszą, albo źle je stosują. Przemyślałem to i - chyba muszę się zgodzić.
Art. 132a kk:
Kto publicznie pomawia Naród Polski o udział, organizowanie lub odpowiedzialność za zbrodnie komunistyczne lub nazistowskie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Na odwyrtkę zatem dziś dwa pozytywy. Pierwszy to głos Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie nieszczęsnego art. 132a kk, zgodnie z którym publiczne pomawianie Narodu Polskiego o udział w zbrodniach komunistycznych lub nazistowskich jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3. Rzecznik przeszło rok temu wystąpił do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o zbadanie przepisu, jednak - jak czytamy w jego oświadczeniu - TK nie znalazł jeszcze czasu na zajęcie się sprawą. Jak się okazuje dr Kochanowski już trzy tygodnie temu poprosił prezesa Trybunału o pilne zajęcie się sprawą, tym razem w kontekście - a jakże - głupkowatej nagonki na książkopisarza.

O durnowatym pomyśle Sejmu poprzedniej kadencji pisałem przeszło rok temu, wystarczy zatem jeśli znów zacytuję siebie samego (staję się swoim własnym kanonem, to chyba dość niebezpieczne): "Już za kilka tygodni 3 lata odsiadki będą grozić każdemu, kto publicznie wypowie zdanie: Smutną prawdą jest, że liczni funkcjonariusze komunistycznej Służby Bezpieczeństwa ponoszą odpowiedzialność za udział w zbrodniach, których ofiarami było antykomunistyczne podziemie, a które organizowali ich zwierzchnicy."

Przepisem zajęła się także mainstreamowa prasa, jest zatem - oby nie były to płonne nadzieje - szansa, że coś się z tym porobi.

I rzecz druga, nieco bardziej przyziemna, acz przez to może nawet ciekawsza.
Chodzi o mundurki szkolne, które w plebiscycie ZŁOTE ZIOBRO 2007 dostały wprawdzie zaledwie 22 głosy, ale uwierały mnie jak wrzód na przedramieniu.

Bałem się jedna, że nowa władza - w ramach totalnego odpisiania kraju - po prostu zakaże mundurków, zdelegalizuje je jak nieszczęsne czarczafy we Francji. Na szczęście (MEN się pod tym podpisać nie chce, mam wrażenie, że ministerce od szkół mundurki się całkiem-całkiem podobają) stanęło na tym, że będzie jak kto chce. Jak szkoła (rodzice, uczniowie) będą się widzieć w uniformach - to proszę bardzo, ale jeśli uznają, że cywilki lepiej pasują do ich wizerunku - wułala.

Ponoć jedna jaskółka wiosny nie czyni. A dwie? A może afrykańskie?
Komentarze (0)
Orange też spamuje Rejestracja portalu w sądzie...

Komentarze

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]