Mam swoje zdanie i nie zawaham się go wyrazić
 Oceń wpis
   

Michał Archanioł -- anioł z mieczem!W ramach weekendowej rozwałki -- nienie, mam w zupie czy Szczygło Tuska, czy Tusk Szczygłę za kraty posadzi -- ciekawostka z cyklu co robić jak źle o nas mówią i dlaczego może ich pozwać?

Każdy przedsiębiorca, ba, każdy człowiek, któremu starcza odwagi, by coś robić, musi kiedyś się zetknąć z ostrym ogniem krytyki. Niezadowolony klient może być gorszy od kontroli z urzędu skarbowego (uwaga, link do Kominka!), jednak jak piszą specjaliści od zarządzania kryzysem (takich nie brak w kryzysie zarządzania) najważniejsze to wiedzieć jak wybrnąć z opresji.

Wiem coś o tym, bo -- niektórzy z Was już o tym dobrze wiedzą -- przychodzi mi czasem pełnić rolę takiego jednoosobowego Sądu Ostatecznego na Forum Money.pl; słowem: to ja ostatecznie decyduję czy żądanie usunięcia "steku kłamstw i pomówień wypisanych przez byłego pracownika/złośliwą konkurencję/byłego wspólnika" [niewłaściwe wykreślić] kwalifikuje się do potraktowania artykułem 14 ust. 1 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
(Na marginesie: zanim zaczniecie pisać do nas, albo gdziebądź indziej, wprzódy zapoznajcie się z tymi tekstami: Groźby za cudze wpisy na forum -- do kosza!, Odpowiedzialność administratora forum za cudze wpisy, Hobbystyczne forum internetowe a odpowiedzialność za posty, a także Żądanie udostępnienia danych użytkowników serwisów -- naprawdę jest tak, że nie wystarcza uważać, że anonimowy wpis nas krzywdzi, aby żądać jego usunięcia "pod rygorem"!)

Zresztą pewną warstwę hate letters dostaję także z racji niniejszego grafomańskiego zacięcia; cóż taki już mój los.

Moje zdanie na temat posiadania swojego zdania -- i jego wyrażania -- jest jednak bezdyskusyjnie niezmienne i niezmiennie pryncypialne: po to Bozia dała nam gębę, a w gębie język (a pod czaszką mózg), żeby myśleć i mówić co się wymyśliło. Stąd też prawo do krytyki wiążę bezpośrednio z wolnością słowa (nie: prawem do wolności słowa, lecz po prostu wolnością słowa). Stąd zawsze będę uważał wszelkie próby i zamiary hamowania słowa -- nieważne: oparte na kodeksie karnym (np. nieszczęsnym art. 212 kk -- polecam też ciekawy tekst Bianki Mikołajewskiej w ostatniej Polityce) czy po prostu na zastraszaniu -- za zwykłe buractwo i dowód na prawdziwość krytyki.
(Na drugim marginesie, bo mi zaraz temat piractwa w zakresie znaków towarowych i domen wyciągniecie: nie mieszałbym z wolnością słowa czegoś tak prozaicznego jak nieuczciwa konkurencja.)

Słowem: uważam, że jeśli ktoś ma swoje zdanie to nigdy nie powinien wahać się go wyrazić, zaś wszelkie próby łapania za słowa odradzam jako jeszcze bardziej ryzykowne i wstydogenne.

No dobra, tyle tytułem -- przydługiego, przyznaję -- wstępu, który miał być czymś w rodzaju przypomnienia mojego credo. Czas na danie główne dnia: pismo niezadowolonego mechanika samochodowego do niezadowolonego klienta, który ośmielił się go (publicznie, w internecie) skrytykować.

pogróżki za opinie w internecie

Te internety to faktycznie diabelskie narzędzie: miało wystraszyć, a wypłynęło i ośmieszyło. Bo przyznacie: nie wiemy o co poszło i jak jest, ale już dziś wiemy, że jest śmiesznie.

Komentarze (2)
Policja mówi: nie ma takiego... Komunikat parafialny w sprawie...

Komentarze

2009-10-11 22:15:02 | 91.189.72.* | mmm777
Re: Mam swoje zdanie i nie zawaham się go wyrazić [0]
Moze być jeszcze śnieszniej:
http://209.85.129.132/search?q=cache:kgHiXcLLIpMJ:www.eoe.pl/comments/forumId.3.nodeI
d.117.cityCompanyId.2.cityId.2.eoeindex.htm.+%22&hl=pl&gl=pl&strip=0 skomentuj
2009-10-11 23:20:36 | 83.24.47.* | Radca Pieczątka
Mam swoje zdanie i nie zawaham się go wyrazić [0]
No i chwała Bogu.
Boguchwała, 11.10.09
1 x a/a skomentuj

bezczelna reklama:

Firma Prawnicza Lege Artis
www.LegeArtis.org

O mnie
Olgierd Rudak
Jesteś na stronie czasopisma internetowego "Lege Artis", które ukazywało się od 17 listopada 2006 r. do 16 maja 2014 r.
Najnowsze komentarze
2017-10-13 06:09
Gina Acampora:
O ochronie wizerunku złodziei
Nazywam się Gina Acampora i rozmawiam dzisiaj jako najszczęśliwszy człowiek na całym dzikim[...]
2017-10-10 01:40
jance:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu,[...]
2017-10-05 19:48
ArturZpl:
Rekordowe odszkodowanie za spam
Teraz to też my będziemy mogli starać się o odszkodowanie. Szukając informacji na ten temat -[...]
2017-10-02 10:03
CARO CATO:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
¿Necesita dinero para iniciar un negocio propio ...? ¿Necesita dinero también pagar[...]
2017-09-04 13:15
Walls:
Uważajcie na oszustów sprzedających samochody z UK
Dobry dzień,   Jesteśmy prawowitym, renomowanym rządowym pożyczkodawcą. Jesteśmy firma[...]